Indija buvo įspėjusi Šri Lanką dėl teroro aktų grėsmės


Musulmonai reiškia užuojautą krikščionims. EPA – ELTA nuotr.
Indijos pareigūnai buvo įspėję Šri Lankos specialiąsias tarnybas dėl islamo ekstremistų keliamos teroro aktų grėsmės sprogimų, nugriaudėjusių sekmadienį didžiausiame šalies mieste Kolombe, išvakarėse.
 
Tai antradienį pranešė „Reuters“, remdamasi šaltiniais Šri Lankos ginkluotosiose pajėgose ir Indijos vyriausybės institucijose. 

Indijos žvalgybos atstovai įspėjo savo kolegas Šri Lankoje likus dvejoms valandoms iki pirmojo sprogimo sekmadienį, pranešdami, kad teroristų taikiniu gali tapti bažnyčios, kur tą dieną buvo aukojamos Velykų mišios, sakė šaltinis Šri Lankos ginkluotosiose pajėgose. Kitas Šri Lankos kariškis „Reuters“ pareiškė, kad Indijos pareigūnai įspėjo kaimyninę valstybę dėl teroro aktų grėsmės likus kelioms valandoms iki atakų.

Dar vienas agentūros šaltinis Šri Lankoje informavo, kad Indija atsiuntė įspėjimą dėl teroro grėsmės šeštadienio vakarą. 

Šri Lankos prezidento kanceliarija ir Indijos užsienio reikalų ministerija neatsakė į „Reuters“ prašymą pakomentuoti informaciją, jog Indija įspėjo, kad Kolombe gali būti įvykdyti teroro aktai.

Balandžio 21 d. Šri Lankoje buvo įvykdyta didžiausia šalies istorijoje serija teroro aktų, per kuriuos žuvo 321 žmogus, o daugiau kaip 500 buvo sužeisti. Iš viso Kolombo, Negombo ir Batikalojos miestuose – viešbučiuose ir katalikų bažnyčiose per Velykų pamaldas – nugriaudėjo aštuoni sprogimai. Atakas surengė septyni mirtininkai, Šri Lankos piliečiai. Tiriant teroro aktus sulaikyti 40 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.24; 05:00
print