Indijoje per siaubingą geležinkelio avariją žuvo daugiau kaip 280 žmonių


Traukinių avarija Indijoje. Viena iš siaubingiausių. EPA – ELTA foto

Naujasis Delis, birželio 3 d. (AFP-ELTA). Per siaubingą trijų traukinių susidūrimą Indijoje mažiausiai 288 žmonės žuvo, o daugiau kaip 850 buvo sužeisti, pranešė šeštadienį pareigūnai. Tai – daugiausiai aukų pareikalavusi geležinkelio avarija šalyje per daugiau kaip 20 metų.
 
Kadruose iš vėlų penktadienio vakarą įvykusios avarijos vietos netoli šalies rytuose esančios Odišos valstijos Balasoro miesto matyti sumaitoti vagonai su kraujo pėdsakais. Gelbėtojai ieškojo išgyvenusiųjų, o daugybė kūnų buvo apdengti baltomis paklodėmis ir sudėti šalia bėgių. Šeštadienį auštant gelbėtojai galėjo pamatyti visą tragedijos mastą.
Traukinių avarija Indijoje. EPA – ELTA nuotr.
 
Odišos valstijos priešgaisrinės tarnybos generalinis direktorius Sudhanshu Sarangi pranešė, kad žuvusiųjų skaičius siekia 288. „Gelbėjimo darbai vis dar vyksta“, – sakė jis žurnalistams iš avarijos vietos ir pridūrė, kad yra „daug sunkiai sužeistų žmonių“.
 
Indijoje geležinkelio avarijos nėra retas reiškinys. Baisiausia iš jų įvyko 1981 metais, kai traukinys Biharo valstijoje nulėkė nuo tilto į apačioje esančią upę, tada žuvo nuo 800 iki 1000 žmonių.
 
Tačiau manoma, kad penktadienio katastrofa yra didžiausia nuo 1990-ųjų.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2023.06.03; 09:12
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *