Indijos sostinėje nugriauti nelegalūs 100 metrų aukščio „bokštai dvyniai”


Indijos sostinėje nugriauti nelegalūs 100 metrų aukščio „bokštai dvyniai”. EPA-ELTA nuotr.

Naujasis Delis, rugpjūčio 28 d. (AFP-ELTA). Sekmadienį Indijoje buvo nugriauti du gyvenamieji daugiaaukščiai pastatai netoli Naujojo Delio, o dramatišką reginį po kelias dienas trukusių žiniasklaidos anonsų tiesiogiai transliavo televizijos kanalai.
 
100 metrų aukščio „bokštų dvynių“ nugriovimas Noidos mieste, kur stūkso betoninis panašių statinių miškas, taip pat buvo retas pavyzdys, demonstruojantis kaip Indija stengiasi griežtai kovoti su korumpuotais vystytojais ir pareigūnais.
 
32 aukštų „Apex“ ir 29 aukštų „Ceyane“ pastatai, kuriuose buvo beveik 1 000 butų, taip ir nesulaukusių gyventojų per devynerius metus, kol truko teisiniai ginčai, buvo nušluoti per kelias sekundes, sukeldami didžiulį dulkių ir nuolaužų debesį.
 
Kontroliuojami sprogimai, kuriems panaudota 3 700 kg sprogmenų, buvo didžiausias iki šiol Indijoje įvykdytas pastatų griovimas, pranešė vietos žiniasklaida.
 
Prieš sprogimą teko evakuoti tūkstančius žmonių iš aplinkinių daugiaaukščių namų, kurių vienas, kaip pranešama, stovi vos už devynių metrų, taip pat benamius šunis.
 
Pranešimų apie sužeistuosius ar žalą netoliese esantiems pastatams kol kas negauta, tačiau vietos pareigūnas žurnalistams sakė, kad operacija vyko „iš esmės pagal planą“.
 
Indijos žiniasklaida pranešė smulkiausias griovimo detales, įskaitant užtaisams išgręžtų skylių skaičių (9 642) ir susidariusių nuolaužų kiekį (80 tūkst. tonų).
 
Televizijos naujienų kanalas „Times Now“, kuris, kaip ir kiti kanalai, sekmadienio rytą rodė atgalinio skaičiavimo laikmatį ir beveik nieko daugiau nerodė, pavadino tai „gėdos bokštų“ griovimu.
 
Policija uždarė judrų greta esantį greitkelį, kur šeštadienį vairuotojai stojo pasidaryti paskutinės asmenukės su bokštais fone.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.08.29;06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *