Ingrida Šimonytė apie premjero poziciją: mėtyti tokias užuominas nereikėtų


Seimo narė Ingrida Šimonytė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimo narė Ingrida Šimonytė skirtingai nei premjeras Saulius Skvernelis vertina teisėtvarkos darbą. Pasak I. Šimonytės, premjero užuominos, kad pokyčiai teismų sistemoje yra būtini, neturi pagrindimo. Seimo narė teigia, kad, skirtingai nei anksčiau, tiek prezidentė, tiek teisėjai nebegina „savų“ ir tarnybinius nusižengimus vertina labai principingai. 

„Aš manau, kad yra labai aiškios procedūros, apibrėžtos įstatymais, ir aš nemanau, kad prezidentas, kada užsimano, ateina ir pakeičia krūvą teisėjų. Dabartinė prezidentė labai gerai darė ir teisėjų korpusas, kad dalykai, kurie nepuošia teisėjų, įvairūs nutikimai, kad ir vairavimai išgėrus arba panašūs, yra labai principingai vertinami. Teisėjų korpusas nebegina savų, kas anksčiau pasitaikydavo. Prezidentės ir teisėjų tarybos pozicija yra principinga, manau, tai ir turi tęstis. (…) ,,Sakyti, ,,kad visus atleisiu“, yra populiari retorika, bet, manau, gana pavojinga pozicija. (…) Mėtyti užuominas, kad dabartiniai vadovai yra netinkami, laidyti nereikėtų“, – „Delfi“ portalui teigė Seimo narė. 

Pasak I. Šimonytės, politizuoti institucijų vadovų darbo iš viso nereikėtų. Todėl premjero pozicija, kad institucijų vadovai, už kurio teikimą yra atsakingas prezidentas, dirba netinkamai, parlamentarei yra nesuprantama. 

„Institucijų vadovai, kadencijos, skyrimo procedūros yra aprašytos įstatymuose, man atrodo politikams politizuoti tokių institucijų, kaip Valstybės saugumo departamento (VSD) ar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), darbą reikėtų mažiausiai. Žinoma, jeigu institucijos vadovas gerai nedirba savo darbo, jis turi būti keičiamas. Bet šiuo metu aš nežinau, kokiu pagrindu premjeras galėtų teigti, kad vienas ar kitas institucijos vadovas, už kurio teikimą yra atsakingas prezidentas, dirba netinkamai“, – teigė parlamentarė. 

ELTA primena, kad premjeras S. Skvernelis anksčiau teigė, jog, jei taptų prezidentu, vidaus politikoje pokyčiai būtų kardinalūs. Pasak premjero, būtent tos sritys, už kurias atsakingas prezidentas. 

Saulius Skvernelis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

„Tai yra ne tik teisėsauga, tai – ir Vyriausybės veikla. Ministras pirmininkas yra pavaldus ir atskaitingas prezidentui, prezidentas skiria ir dalyvauja skiriant Vyriausybės narius. Atsakomybės sričių yra daug“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras sakė savo programą pristatysiąs, kai jau taps oficialiu kandidatu, bet užsiminė, kad teismų sistemoje pokyčiai yra būtini. 

„Labai svarbus laukas yra tai, kas susiję su teisėsauga bei teismais. Aš tikrai matau čia problemų. Atskirų tarnybų veiklai, taip pat prezidento yra skiriami vadovai. Prezidentas prisiima atsakomybę už jų veiklą“, – teigė S. Skvernelis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.29; 06:06

print