Interviu su Jevgenija Timošenko: “Mano motinos gyvybė pavojuje”


Leidinys „Tagesspiegel“ spausdina interviu su Julijos Timošenko dukterimi Jevgenija.

Pirmiausias klausimas buvo apie Ukrainos opozicijos lyderės, gruodžio pabaigoje išvežtos etapu į koloniją Charkove, sveikatą.

Jevgenija Timošenko pranešė, kad jai leista lankyti motiną dukart per savaitę. Pasak jos, šiuo momentu Julija Timošenko negali nei sėdėti, nei vaikščioti, nes jai labai skauda nugarą. Pasak Jevgenijos, „sekmadienį mano motina prarado sąmonę, išgėrusi kažkokių vaistų, ir išbuvo be sąmonės porą valandų“. Pasak jos, gydytojas atėjo tik po 20 minučių.

Oficiali Ukrainos valdžios versija skelbia, kad Timošenko labai nukrito kraujospūdis. Giminaičiai, pasak Jevgenijos, negauna informacijos. Ji apibūdina savo motinos laikymo sąlygas kaip „kankinimą“, nes „kameroje dieną ir naktį įjungta šviesa, ir jai neteikiama medicinos pagalba“.

Į klausimą, ką, jos nuomone, tokiu atveju turi daryti Europa, jau pristabdžiusi sutarties su Ukraina pasirašymo procesą, Jevgenija Timošenko atsakė, kad „Janukovičiui tai nepavojinga“. Tačiau, sako ji, jam gali sukelti grėsmę antikorupcinės priemonės. „Transparency International” išsiaiškino, kad ryšium su 2012 metų Europos futbolo čempionatu “esama korupcijos aukščiausiuose valdžios ešelonuose“. Ji pažymėjo, jog pati Julija Timošenko norėtų, kad ES ir Ukrainos sutartis būtų pasirašyta, ir “Ukraina taptų Europos šalių šeimos dalimi“.

Ryšium su tuo, kad Julijos Timošenko vyras paprašė politinio prieglobsčio Čekijoje ir jį gavo, Jevgenijos paprašėme papasakoti, kokį spaudimą jis patyrė. „Buvo aišku, kad jis taps sekančia auka ir kad, būdamas Ukrainoje, jis negalės kovoti už mamą“, – sakė Jevgenija Timošenko ir išreiškė padėką Čekijos vyriausybei.

Į klausimą, ar tiesa , kad jos tėvas jau iki tol turėjo namą ir firmą Čekijoje, ji atsakė, kad smulkmenų nežinanti, bet jis „jau iškėlė įmonę iš Ukrainos“.

Ji pati, pasak jos, išvykti neplanuoja, nes yra „vienintelis šeimos narys, kuris gali lankyti ją ir palaikyti“. Beje, ji pareiškė, kad telefonų pasiklausoma ir ji pastebėjusi, kad yra sekama.

Šaltinis: „Tagesspiegel“.

Nuotraukoje: buvusios Ukrainos premjerės Julijos Timošenko duktė Jevgenija Timošenko.

2012.01.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.