Iranas demaskavo šnipų tinklą, veikusį šalies atominiuose objektuose


Iranas antradienį pareiškė demaskavęs šnipų tinklą, veikusį užsienio valstybių naudai įvairiose ekonomikos srityse, taip pat ir šalies atominiuose objektuose. Tai pranešė naujienų agentūra „Fars“, remdamasi Irano teismo atstovu Gholamhosseinu Esmaili.
 
Pasak jo, „šnipų grupę Irano specialiosios tarnybos susekė pernai“. G. Esmaili patikslino, kad „jie (šnipai) veikė šaliai jautriuose centruose, įskaitant atominius objektus ir gynybos pramonės įmones“. „Dauguma jų buvo suimti“, – pažymėjo Irano teisminės valdžios atstovas.
 
G. Esmaili taip pat pranešė, kad du demaskuotos grupės nariai „buvo nuteisti ilgą laiką kalėti“. Anot jo, baigtas ir kitų figūrantų bylų tyrimas. Prokuroras reikalauja kai kuriems iš jų skirti mirties bausmę.
 
Teismo atstovas nepatikslino, kurių valstybių piliečiai buvo įtraukti į neutralizuotą tinklą ir su kuriomis konkrečiomis valstybėmis jie bendradarbiavo.
 
Balandžio 19 d. Irano informacijos ministras ir specialiųjų tarnybų vadovas Mahmoudas Alavi pareiškė, kad Irano žvalgyba demaskavo CŽV tinklą, kurį sudarė 290 šnipų, veikusių įvairiose regiono šalyse, taip pat ir Irane.
 
Birželio viduryje Teheranas paskelbė neutralizavęs didelį JAV šnipų tinklą, veikusį Irano kibernetinėje erdvėje.
 
Birželio pabaigoje pagal sutartį dirbęs Irano gynybos ministerijos darbuotojas Jalalas Haji Zawaras buvo nubaustas mirties bausme už šnipinėjimą Jungtinėms Valstijoms. Jo žmona buvo nuteista 15 metų kalėti už bendrininkavimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.03; 09:00
print