Iranas įspėjo „sunaikinsiąs agresorius“


Bet kuri šalis, kuri atakuos Iraną, taps „pagrindiniu mūšio lauku“, įspėjo Irano Islamo revoliucijos gvardija po to, kai Vašingtonas paskelbė siunčiantis papildomas pajėgas į Persijos įlankos regioną.
 
Pastiprinimas bus siunčiamas Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) prašymu, po praėjusio savaitgalio atakų prieš naftos infrastruktūrą Saudo Arabijoje. JAV ir Saudo Arabija dėl atakų kaltina Iraną.
 
Įtampa tarp JAV ir Irano auga nuo praėjusių metų gegužės, kai JAV pasitraukė iš Irano branduolinio susitarimo, bet po atakų Saudo Arabijoje ta įtampa dar labiau išaugo.
 
Jemeno husių sukilėliai prisiėmė atsakomybę už atakas prieš naftos gavybos ir perdirbimo objektus Saudo Arabijoje, nors JAV priėjo prie išvados, kad atakose panaudotos sparnuotosios raketos priklausė Iranui.
 
JAV gynybos sekretorius Markas Esperas teigė, kad Vašingtonas sutiko dislokuoti karius į Saudo Arabiją „Karalystės prašymu“, pridurdamas, kad pajėgos bus „gynybinio pobūdžio“ ir dėmesys bus skiriamas oro ir priešraketinei gynybai.
 
Vis dėlto Islamo revoliucijos gvardijos vadas generolas majoras Hosseinas Salamis pareiškė, kad Iranas „pasiruošęs bet kokiam scenarijui“, ir įspėjo: „Bet kas, kas nori, kad jų žemė taptų pagrindiniu mūšio lauku, – pirmyn.“
 
Pasak H. Salamio, Iranas pasiruošęs sunaikinti bet kurią šalį, kuri pradės puolimą Irano teritorijoje. Tuo pačiu H. Salamis įspėjo JAV ir jų sąjungininkes „būti atsargias ir nedaryti klaidų“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.21; 18:11
print