Iš areštinės į laisvę nuteistąjį paleidusiam Marijampolės policijos areštinės viršininkui gresia netekti laisvės


Į areštinę atvežtą policijos ieškotą marijampolietį T. R., nuteistą realia dvejų metų ir dešimties mėnesių laisvės atėmimo bausme už pasikėsinimą sukčiauti, iš areštinės neteisėtai paleidęs Marijampolės apskrities VPK areštinės viršininkas R. M. atsakys baudžiamąja tvarka už piktnaudžiavimą tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, nuo teismo nuosprendžio besislapstęs T. R. šių metų gegužės 29-ąją buvo sulaikytas ir atvežtas į Marijampolės apskrities VPK areštinę, iš kurios tą patį vakarą minėto komisariato viršininko R. M. iniciatyva buvo paleistas namo.

Įtariamuoju apklaustas Marijampolės apskrities VPK areštinės viršininkas R. M. aiškino, jog tądien areštinėje laisvų vietų nebuvo, be to, nebuvo galimybės nuteistąjį išvežti į Lukiškių tardymo izoliatorių ar kitas areštines, todėl priėmė sprendimą jį paleisti ir nurodė į policijos komisariatą ateiti po savaitės.

"Ikiteisminio tyrimo metu R. M. neprisipažino padaręs minėtą nusikalstamą veiką, tačiau tyrimo metu pavyko surinkti pakankamai objektyvių duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad R. M. galimai įvykdė tyčinį apysunkį nusikaltimą – piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. R. M. viršijo jam suteiktus įgaliojimus, kai į laisvę paleido pareigūnų sulaikytą marijampolietį T. R., nuteistą realia laisvės atėmimo bausme“, ─ kalbėjo ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir jį organizavęs Kauno apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Audrius Meilutis.

Prokuroro surašytame kaltinamajame akte nurodoma, kad R. M., atsisakydamas į areštinę uždaryti nuteistąjį, grubiai diskreditavo policijos, kaip pagrindinės teisėsaugos institucijos, autoritetą ir prestižą.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat gauta informacijos, kad panaši imperatyvioms įstatymo normoms prieštaraujanti praktika Marijampolės apskrities VPK areštinėje galėjo būti toleruojama ir anksčiau, tad tokia R. M. veika galėjo būti ir neatsitiktinė jo elgesio pasekmė, todėl itin svarbu atkreipti tiek visuomenės, tiek policijos vadovybės dėmesį į tokius įvykius ir nedelsiant imtis priemonių informacijai patikrinti bei užkirsti kelią tolimesniam neteisėtam elgesiui kitose teisėsaugos įstaigose“, ─ apie ikiteisminio tyrimo detales kalbėjo A. Meilutis.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi ar viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Kauno apygardos prokuratūros vyriausioji specialistė (komunikacijai) Vaida Kibirkštytė.

2013.10.30 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.