Iš Mariupolio „Azovstal“ gamyklos evakuotas 101 civilis


Iš Mariupolio „Azovstal“ gamyklos evakuotas 101 civilis. EPA-ELTA nuotr.

Ženeva, gegužės 3 d. (AFP-ELTA). Jungtinės Tautos (JT) antradienį pranešė, kad bendromis su Raudonuoju Kryžiumi pastangomis iš „Azovstal“ gamyklos tunelių sugriautame Ukrainos Mariupolio mieste, du mėnesius apgultame Rusijos pajėgų, „sėkmingai evakuotas“ 101 civilis.
 
„Su džiaugsmu ir palengvėjimu galiu patvirtinti, kad 101 civilis buvo sėkmingai evakuotas iš „Azovstal“ plieno gamyklos Mariupolyje“, – sakė JT Ukrainos humanitarinės pagalbos koordinatorė Osnat Lubrani ir pridūrė, kad grupėje yra „moterų, vyrų, vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių“.
 
Evakuacija truko penkias dienas ir „101 žmogus (…) pagaliau galėjo palikti bunkerius po „Azovstal“ plieno gamykla ir po dviejų mėnesių pamatyti dienos šviesą“, – pridūrė ji. Ukrainos civiliai ir kariai jau daugelį savaičių įstrigę didžiulėje Juodosios jūros uosto plieno gamykloje, kurią nuo invazijos pradžios apgulė ir bombarduoja Rusijos pajėgos.
Iš„Azovstal“ gamyklos evakuotas 101 civilis. EPA-ELTA nuotr.
 
Evakuotieji buvo nuvežti  į centrinį Zaporižios miestą, kurį kontroliuoja Ukraina. Dėl evakuacijos susitarta JT generaliniam sekretoriui Antonio Guterresui apsilankius Maskvoje ir Kyjive.
 
O. Lubrani perspėjo, kad „gali būti daugiau civilių, kurie lieka įstrigę“, ir pareiškė, kad JT yra pasirengusios grįžti į apsiaustą gamyklą ir išvežti juos į saugią vietą.
 
Dar 58 žmonės prisijungė prie evakuacijos vilkstinės iš Mangušo miesto, esančio prie Mariupolio, pridūrė ji.
Pasitraukusieji iš „Azovstal“ gamyklos. EPA-ELTA nuotr.
 
Raudonasis Kryžius taip pat patvirtino sėkmingą evakuaciją atskiru pareiškimu. Jame teigiama, kad kai kurie evakuoti civiliai yra sužeisti.
 
Grupė teigė, jog „tikėjosi, kad daugiau žmonių galės prisijungti“, ir sakė, kad „skubiai“ reikia daugiau evakuacijų, taip pat tai, kad „Raudonasis Kryžius nepamiršo vis dar ten esančių žmonių“ ir pažadėjo „negailėti pastangų juos pasiekti“.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.05.04; 06:43
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.