Iš Rūdininkų į Kybartus perkelti visi migrantai


Nelegalūs migrantai. VSAT nuotr.

Penktadienį iš Rūdninkuose įkurtos laikinos migrantų stovyklavietės išvežti paskutiniai užsieniečiai, neteisėtai kirtę Lietuvos sieną. Likusius migrantus iš laikinų apgyvendinimo vietų į šildomas patalpas numatoma perkelti iki spalio pradžios.
 
Per šią savaitę visi Rūdiinkų stovyklos migrantai, kiek daugiau nei 700 vyrų, buvo perkelti į buvusius Kybartų pataisos namus. Jie tapo Valstybės sienos apsaugos tarnybos padaliniu – Kybartų užsieniečių registracijos centru. Užsieniečiai čia gyvens padidinto saugumo sąlygomis.
 
Rūdninkai nuo šiol liks kaip rezervinė vieta, kurioje, esant poreikiui, būtų įrengiama modulinių namelių stovyklavietė.
 
Šiuo metu pasienio užkardose dar yra 446 migrantai, palapinėse gyvenančių nėra. Visi šie migrantai iki spalio mėnesio bus perkelti į šildomus arba apšiltintus pastatus ir šildomus modulinius namelius. Pagal migrantų apgyvendinimo planą bus steigiami dar keli centralizuoti migrantų apgyvendinimo centrai.
 
Pagal susitarimą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės, įkurdinamos Rukloje – Pabėgėlių priėmimo centro pastate ir modulinių namelių stovyklavietėje bei kitą savaitę planuojamuose atidaryti Naujininkų nakvynės namuose, Vilniuje.
 
Ugnė Unguraitytė (ELTA)
 
2021.09.25; 07:07
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.