Iš žvalgybos enciklopedijos: parapsichologinės žvalgybos ypatumai


Parapsichologinė žvalgyba – tai numanoma žvalgybinės veikos rūšis, kurioje naudojami neįprasti metodai, tokie kaip vadinamasis ekstrasensorinis suvokimas (ESS), ir pasitelkiamos mediumų paslaugos.

Apie tai mes labai mažai ką žinome.

Tiksliai nėra net žinoma, kiek laiko trunka eksperimentai šioje srityje. Kai kurie šaltiniai tvirtina, jog tokio pobūdžio specialūs tyrimai Amerikoje truko apie dešimt metų.

JAV Gynybos ministerijos žvalgybos valdyba, kai kuriais duomenimis, išleido jiems apie 20 milijonų dolerių. Projektas, kurio kodinis pavadinimas „Stargate“ („Žvaigždžių vartai“), pradėtas devintajame dešimtmetyje ir truko iki 1995-ųjų. Po to programa, remiantis oficialia versija, buvo nutraukta ir oficialūs Gynybos ministerijos žvalgybos valdybos ir kitų specialiųjų tarnybų atstovai atvirai pripažino, esą į žvalgybinę veiklą buvo įtraukę aiškiaregius.

Pentagono susidomėjimas parapsichologijos sfera atsirado, matyt, veikiant analogiškiems sovietų žvalgybos atliekamiems bandymams. Pirmą kartą žinios apie rusų darbus pasiekė Amerikos krantus 1970-aisiais metais, kai JAV buvo išleista knyga „Paranormalūs atradimai už „geležinės uždangos“ („Psychic Discoveries Behind the Iron Curtain“).

Jos autoriai Šeila Ostander ir Lin Šreder (Sheila Ostrander, Lynn Schroeder) tvirtino, kad kalbėjosi su daugeliu žymių sovietų mokslininkų, ilgus metus gvildenusių parapsichologijos ir ekstrasensorinio suvokimo (ESS) problemas.

Knygoje, beje, aprašomas vienas įdomus ir tikriausiai svarbus eksperimentas (patraukęs ypatingą Amerikos Karinių jūrų pajėgų dėmesį). Rusai įkėlė į vieną povandeninį laivą keletą triušiukų, o jų motiną su pajungtais prie smegenų elektrodais paliko ant kranto laboratorijoje. Nustatytu laiku, po to, kai laivas nugrimzdo, vienas triušiukas buvo numarintas, ir jo motina tai pajuto. „Kontaktas per atstumą, be abejonės, buvo, – sakoma sovietų ataskaitoje apie eksperimentą. – Mūsų siųstuvai vienareikšmiškai užfiksavo ekstrasensorinio suvokimo (ESS) impulsą smegenyse“.

Savo ruožtu, rusai galimas dalykas, ėmėsi studijuoti šitą problemą po vienos prancūzų publikacijos, kurioje pasakojama, kad Amerikos KJP jau kurį laiką atlieka telepatinius eksperimentus „laivas – krantas“, tam panaudojo pirmą pasaulyje povandeninį laivą su branduoline jėgaine „Nautilius“.

Šeila Ostrander ir Lin Šreder savo knygoje cituoja sovietų fiziologą daktarą Leonidą Vasiljevą: „Mes kruopščiai išstudijavome uždaras iki šiol medžiagas apie ESS, dar nuo Stalino laikų! O šiandien jau ir Amerikos laivyne atliekami telepatiniai bandymai panaudojant povandeninius atominius laivus… Ir mes prieiname išvadą, kad mums būtina iš naujo rimtai užsiimti šia gyvybiškai svarbia žinių sritimi…“ Daktaras L.Vasiljevas yra daug rašęs parapsichologijos tema.

Pentagono atstovai rimtai susidomėjo knyga „Paranormalūs atradimai už „geležinės uždangos“ vos tik jai pasirodžius, bet negalima tiksliai tvirtinti, kad būtent ji įkvėpė JAV Gynybos ministerijos žvalgybos valdybą imtis projekto „Stargate“.

1995 metų lapkritį „Washington Post“ savo puslapiuose papasakojo skaitytojams, kad mediumai iš „Stargate“ dirbo Fort Mide, kur yra Nacionalinio saugumo agentūros (NSA – National Security Agency) štabo būstinė. O pati programa buvo tylomis numarinta tų pačių metų vidury po to, kai iš pradžių pateko CŽV žinion, o paskui buvo revizuota iš šalies pakviestų ekspertų. Pastarieji nepalankiai įvertino „Stargate“, ir CŽV vadovybė nusprendė, kad toliau projektui skirti lėšų iš biudžeto netikslinga.

Tuo tarpu Gynybos ministerijos žvalgybos valdybos atstovai tvirtino, kad bent jau 19 atvejų aiškiaregių panaudojimas davė konkrečių rezultatų. Antai 1979 metų rugsėjį Nacionalinio saugumo taryba paprašė iš Gnybos ministerijos žvalgybos valdybos informacijos apie statomus sovietų povandeninius laivus.

Aiškiaregis išpranašavo, kad per artimiausias 100 dienų bus nuleistas į vandenį didelis povandeninis laivas su labai plačiu laivagaliu ir 18 – 20 raketų paleidimo aparatų. O po 120 dienų amerikiečiai pastebėjo vandenyne net du naujus povandeninius laivus (tiesa, raketinių aparatų buvo mažiau).

Vienas iš mediumų, įtrauktas 1978 metais į projektą „Stargate“ (kai tas dar vadinosi „Grilfleim“), buvo toks Džozefas McMonigl (Joseph Mcmoneagle), Amerikos armijos puskarininkis. Taigi jis tvirtino, kad žinios, kurias pateikė jis ir jo „kolegos“, visada būdavo naudojamos sutvirtinti duomenims, gaunamiems iš tradicinių žvalgybos šaltinių. Jis dar sakė, kad „parapsichologinės žvalgybos“ užsakymai ateidavo iš CŽV, NSA, Jungtinio štabų viršininkų komiteto, Slaptosios tarnybos, Muitinių biuro, Pakrančių apsaugos ir iš Kovos su narkotikais agentūros.

Nuotraukoje: knygos „Paranormalūs atradimai už „geležinės uždangos“ („Psychic Discoveries Behind the Iron Curtain“) viršelis.

Parengta remiantis ir Normano Polmaro ir Tomo B.Aleno knyga „Enciklopedija špionaža” (1999-ieji metai).

2012.09.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *