Išdavyste kaltinamas kibernetinio saugumo grupės vadovas


Kibernetinis saugumas

Maskvos teismas trečiadienį nurodė vienos pirmaujančių Rusijos kibernetinio saugumo įmonių – „Group-IB“ – vieną iš įkūrėjų suimti kaltinant jį išdavyste.
 
2003 m. įsteigta „Group-IB“ specializuojasi aptikti ir užkirsti kelią kibernetinėms atakoms ir dirba su Interpolu bei keliomis kitomis pasaulinėmis institucijomis. Maskvos Lefortovo apygardos teismas nurodė vieną iš grupės įkūrėjų ir jos direktorių 35 metų Ilją Sačkovą du mėnesius laikyti kardomojo kalinimo įstaigoje kaltinant jį išdavyste, pranešė teismo spaudos tarnyba. Ji nepateikė išsamios informacijos apie kaltinimus.
 
Paprastai išdavystės bylos, kuriose gresia įkalinimo bausmės nuo 12 iki 20 metų, Rusijoje įslaptintos.
 
Taip pat trečiadienį „Group-IB“ pranešė, kad praeitą rytą buvo atlikta krata jos būstinėje Maskvoje. „Vadovybė ir teisinės tarnybos stengiasi išsiaiškinti situaciją“, – sakoma grupės pranešime.
 
„Group-IB“ turi biurus ne tik Maskvoje, bet ir Amsterdame, Dubajuje, Singapūre, Kvala Lumpūre bei Hanojuje.
 
I. Sačkovas įkūrė „Group-IB“ būdamas vos 17 metų, 2016 metais jis buvo įtrauktas į „Forbes“ 30-ies jaunesnių nei 30 metų technologijų verslininkų sąrašą. Po trejų metų gavo „novatoriško proveržio“ apdovanojimą iš prezidento Vladimiro Putino rankų „už laimėjimus kibernetinių grėsmių nustatymo ir prevencijos srityje“, rašoma Kremliaus svetainėje.
 
Pastaraisiais metais Maskva sulaukė daugybės kaltinimų dėl kibernetinių atakų Vakarų šalyse, dėl to imtasi įvairių sankcijų, išprašyti diplomatai.
 
Pačioje Rusijoje vis daugiau rusų apkaltinti išdavyste ar valstybės paslapčių atskleidimu. Rugpjūčio mėnesį Rusija sulaikė tyrimų instituto, kurio specializacija yra ultragarso technologijos, vadovą. Jis apkaltintas perdavęs „slaptą informaciją“, susijusią su jo tyrimais, „užsienio piliečiui“. Kitoje didelio atgarsio byloje 2020 m. liepos mėnesį suimtas Ivanas Safronovas, buvęs žurnalistas, kuris specializavosi gynybos srityje, ir apkaltintas išdavyste.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.09.30; 08:31
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *