Įsiplieskė ginkluotas susirėmimas tarp Kirgistano ir Tadžikistano


Kirgizija penktadienį pranešė, kad per naujus ginkluotus susirėmimus pasienyje su Tadžikistanu žuvusių jos piliečių skaičius išaugo iki 13.
Kirgizijos sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, 13 šalies piliečių žuvo, o dar 121 buvo sužeistas. Du sužeistieji yra sunkios būklės. Kaip pranešama, tarp aukų yra 2008 metais gimusi mergaitė.
 
Iš dviejų rajonų, besiribojančių su Tadžikistanu, kur kovos buvo intensyviausios, evakuota per 10 tūkst. Kirgizijos piliečių.
 
Susirėmimai tarp abiejų šalių karinių dalinių įsiplieskė ketvirtadienį, abiem pusėms apsikeitus ugnimi, bet vėliau tą pačią dieną Kirgizijos užsienio reikalų ministerija paskelbė paliaubas nuo 20.00 val. vakaro vietos laiku.
 
Tadžikistanas pripažino paliaubas pranešimu, kurį ankstų penktadienį paskelbė valstybinė informacijos tarnyba. Jame teigiama, kad „abi pusės susitarė užbaigti ginkluotą konfliktą, atitraukti personalą ir kariuomenę į nuolatinio dislokavimo vietas.“
 
Kirgizijos Batkeno srities policijos atstovas agentūrai AFP telefonu sakė, kad susišaudymai tęsėsi per naktį, bet „neintesnyviai“. Pasak jo, susišaudymai vyko ir tarp kariuomenės, ir tarp civilių.
 
Susirėmimai, įsiplieskę abiejų vargingų kaimynių pasienyje, buvo stipriausi per kelerius metus ir sukėlė susirūpinimą, kad jie gali peraugti į platesnio masto konfliktą. Daugiau kaip trečdalis Kirgizijos ir Tadžikistano pasienio yra ginčijamas. Subyrėjus Sovietų Sąjungai, palei sieną atsirado keliasdešimt ginčijamų ruožų, dėl kurių vis kyla konfliktų tarp dviejų šalių gyventojų ir kariškių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.30; 11:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.