Ispanijoje išlaisvinti 8 darbui išnaudoti lietuviai


Ispanijos nacionalinė policija, bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuru bei Lietuvos policijos atašė Jungtinėje Karalystėje Linu Pernavu, pradėjo tyrimą dėl galimo keleto Lietuvos piliečių išnaudojimo Ispanijoje.
 
Turėta informacijos, kad prekeiviai žmonėmis gali būti tarptautinių nusikalstamų tinklų nariai.
 
Šią savaitę surengta policijos operacija ir už prekybos žmonėmis išnaudojimo darbui tikslais vykdymą suimti du asmenys – vyras ir moteris. Dar dviejų įtariamųjų atžvilgiu tyrimas tęsiamas. Išlaisvinti aštuoni nukentėjusieji. Nukentėjusiųjų amžius – nuo 29 iki 44 metų. Tiek sulaikytieji, tiek nukentėjusieji yra lietuviai.
 
Atliktos trys kratos, kurių metu rastos nukentėjusiesiems priklausančios asmens tapatybės kortelės, prašymai dėl užsieniečio tapatybės numerio suteikimo, užrašai dėl darbo, darbo užmokesčio duomenys, banko kortelės, daugiau nei 10 400 eurų grynaisiais, atimtų iš nukentėjusiųjų.
 
Pasak Policijos departamento pranešimo, organizuotos struktūros įviliodavo savo aukas į spąstus dėl jų pažeidžiamumo: menkų kalbos žinių, ribotų finansinių galimybių, socialinės izoliacijos ir kt. Prekeiviai ruošdavo dokumentus, tvarkė bankinius reikalus bei tarpininkaudavo vaisių rinkimo įmonėms, įdarbinant būsimas aukas.
 
Siekiant, kad nukentėjusieji nepraneštų teisėsaugai apie nusikalstamą veiklą, prekeiviai laikė juos atėmę asmens dokumentus, banko korteles, darbo sutartis. Du sulaikytieji prekeiviai nukentėjusiuosius griežtai kontroliavo, apgyvendino nežmoniškomis sąlygomis, negailestingai fiziškai su jais elgėsi, grasino, taikė psichologinį spaudimą.
 
Prekeiviai apgaulės būdu naudojosi nukentėjusiųjų banko sąskaitų kortelėmis siekiant pasisavinti jų darbo užmokestį.
 
Įmonė, kurioje dirbo nukentėjusieji, pasisiūlė su teisėsauga bendradarbiauti, pateikė turimus duomenis. Nevyriausybinė organizacija „Cruz Blanca” nukentėjusiesiems suteikė teisinę pagalbą, atskirą būstą, kitą reikiamą paramą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.05.22; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *