Ispanijoje tūkstančiai žmonių susirinko protestuoti dėl smurto prieš moteris


Tūkstančiai protestuotojų penktadienį išėjo į lietaus permerktas Ispanijos sostinės Madrido ir daugybės kitų šalies miestų gatves išreikšti susirūpinimo dėl smurto prieš moteris ir reikalauti imtis griežtesnių veiksmų.
 
Tūkstančiai lietaus nepabūgusių protestuotojų, daugiausiai moterų, susirinko į mitingą Puertos del Sol aikštėje Madride, kurį suorganizavo įvairios moterų teisių gynimo grupės.
 
Protestuotojai susirinko atkreipti dėmesį į smurtą šeimoje. Jie laikė plakatus su užrašais „Nėra jokio pateisinimo“, „Moterų gyvybės svarbios“ ir „Nenorime toliau skaičiuoti aukų“.
 
Šalies vyriausybė reguliariai skelbia, kiek moterų buvo nužudytos savo buvusių ir esamų partnerių. Šiais metais skaičius jau siekia 42 – tiek moterų šiemet jau tapo smurto šeimoje aukomis, o nuo 2003 metų, kai pradėta registruoti aukas, daugiau kaip 1 000 moterų tapo savo esamų ar buvusių partnerių aukomis.
 
Didžioji dalis žmonių vilkėjo violetinės spalvos – feministinio judėjimo spalva – drabužius arba laikė žvakes, žibintus ir deglus, taip norėdami pagerbti aukų atminimą.
 
„Kodėl jie žudo mus? Ir kodėl jie (politikai) tai leidžia? Metas jiems ką nors daryti ir štai dėl ko mes esame čia per liūtį ir pasipiktinę“, – sakė 53 metų amžiaus moteris.
 
Panašūs protestai surengti ir kituose Ispanijos miestuose bei miesteliuose, pavyzdžiui, San Sebastiane ir net Kanarų salose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.21; 18:19
print