Ispanijos civilinė gvardija tikrina, ar išjungtos balsų skaičiavimo programos Katalonijos telekomunikacijų centre


Ispanijos civilinė gvardija atliko patikrą Katalonijos telekomunikacijų ir informacinių technologijų centre, kad įsitikintų, ar išjungtos kompiuterių programos spalio 1 d. referendumui dėl nepriklausomybės. Tai šeštadienį pranešė laikraštis „La Vanguardia“.

Leidinio duomenimis, penktadienį Katalonijos Aukščiausiasis teismas davė nurodymą regiono vadovybei užblokuoti 29 programas, kurios gali būti panaudotos balsams skaičiuoti arba elektroniniam balsavimui per plebiscitą. Teisėsaugos institucijų darbuotojai atvyko į centrą, kad įsitikintų, jog teismo sprendimas buvo įvykdytas.

Iš viso operacijoje dalyvauja aštuoni Ispanijos civilinės gvardijos pareigūnai. Manoma, jog jie liks centre iki pirmadienio, kad programos nebūtų vėl paleistos. Katalonijos valdžia paragino žmones laikytis rimties. „Rytoj bus balsavimas, viskas bus suskaičiuota, o jei reikės – perskaičiuota“, – pareiškė Katalonijos vyriausybės atstovas Žordis Turulis (Jord Turull).

Anksčiau Katalonijos parlamentas priėmė du įstatymus dėl referendumo. Pirmasis, separatistų nuomone, sudaro teisinį pagrindą plebiscitui, o antrasis reguliuos pasitraukimą iš Ispanijos sudėties, jeigu per referendumą pergalę iškovos nepriklausomybės šalininkai.

Madridas ir abu įstatymus, ir patį referendumą laiko neteisėtais. Ispanijos valdžia tvirtina, kad referendumo nebus, bet Katalonijos vyriausybė įsitikinusi, kad plebiscitas įvyks.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.01; 00:30

print