Išsiliejus naftai, Izraelis uždarė savo Viduržemio jūros paplūdimius


Banginis, nugaišęs dėl teršalų jūroje. EPA – ELTA nuotr.

Išsiliejus naftai, Izraelis sekmadienį uždarė savo Viduržemio jūros paplūdimius. Piliečiai buvo paraginti nesimaudyti ir nesportuoti pakrantėje. Aplinkos užterštumas gali kelti pavojų sveikatai, sakoma pranešime.
 
Praėjusiomis dienomis išsiliejusi nafta smarkiai užteršė Izraelio paplūdimius. Ypač nukentėjo gyvūnija. Daug jūros gyvūnų, pavyzdžiui, vėžliai buvo padengti juoda, lipnia mase. Jaunas banginis rastas išmestas į krantą be gyvybės ženklų.
 
Izraelio žiniasklaidos pranešimais, prieš šalies krantų į jūrą išsiliejo dešimtys tonų naftos. To priežastis kol kas nežinoma. Tūkstančiai savanorių savaitgalį padėjo valyti paplūdimius. Tačiau vėliau kai kurie jų, anot žiniasklaidos, skundėsi prasta savijauta. Izraelio gamtos ir parkų administracijos pirmininkas Schaulas Goldsteinas kalbėjo apie didžiausią gamtos katastrofą per pastaruosius metus.
 
Izraelio premjeras Benyaminas Netanyahu sekmadienį apsilankė paplūdimyje netoli Ašdodo. Jis sakė, kad Aplinkos ministerija parengs paplūdimių valymo planą. Per pokalbius su pietine kaimyne Egipte buvo pasiūlyta, kad laivai Viduržemio jūroje ateityje būtų varomi aplinkai nekenksmingais degalais.
 
„Jei bendradarbiaus kelios šalys, per kelerius metus galime pasiekti didelių pokyčių – kad jūra, žemė ir paplūdimiai liktų švarūs“, – kalbėjo pemjeras.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.22; 07:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *