Išslaptinta sensacinga Didžiosios Britanijos karalienės kalba


The Guardian korespondentai Robertas Butas ir Alanas Trevisas įsitikinę, kad tokios karalienės kalbos nenorėtų išgirsti niekas.

Didžiosios Britanijos Nacionalinis archyvas išslaptino šaltojo karo laikotarpio dokumentus, tarp jų ir vyriausybės valdininkų parengto karalienės Elžbietos II kreipimosi į tautą branduolinio karo atveju juodraštį.

Jos Didenybės kalba yra komandinio štabo pratybų Wintex-Cimex-83 scenarijaus dalis. 320 puslapių scenarijų parengė žvalgybos vadovybė, Gynybos ministerija ir VRM. Kalba primena branduolinio Armagedono pavojų, kabojusį virš Didžiosios Britanijos prieš 30 metų, sakoma straipsnyje.

„Mūsų šalis turi vėl pasirengti išgyventi nepaisant nieko, – skelbia karalienės kalba. – Aš niekada neužmiršiu širdgėlos ir pasididžiavimo, kuriuos patyriau, kai kartu su seserimi vaikystėje mes klausėmės per radiją įkvepiančių mano tėvo žodžių tą lemtingą 1939 metų dieną. Aš nė minutės negalėjau numatyti, kad toji niūri ir siaubinga pareiga teks ir man".

Vyriausybiniai valdininkai rengė Elžbietos II kreipimąsi tomis dienomis, kai Didžiosios Britanijos ambasadorius Maskvoje praneša, kad karinga naujojo generalinio sekretoriaus Jurijaus Andropovo retorika kelia „rimtus būgštavimus“, perduoda korespondentai.

Tokiomis aplinkybėmis Britanijos strategai sudarė pratybų scenarijų, kuriame karingoji SSSR viršūnė paėmė iniciatyvą į savo rankas ir užpuolė Vakarų Vokietiją, Skandinaviją, Italiją ir Turkiją, o po jų eina branduoliniai ir cheminiai smūgiai.

Gynybos valdininkai priėjo prie išvados, kad jeigu NATO nesuduos prevencinio branduolinio smūgio, aljanso kariuomenė bus nušluota pranašesnių „oranžinių“ (kodinis SSSR pavadinimas) pajėgų, tęsia R.Butas ir A.Trevisas.

„Mūsų priešas – ne kareivis su šautuvu rankose ir net ne lakūnas, vagojantis dausas virš mūsų miestų ir kaimų, o mirtina negerais tikslais naudojamų technologijų galia, – cituoja žurnalistai karalienės kreipimąsi. – Tačiau kad ir koks siaubas tykotų mūsų, mes turime visas savybes, kurios padės mums išsaugoti laisvę, kaip tai jau dukart buvo atsitikę mūsų liūdname amžiuje“.

Dėl viso to, tebesitęsiant chaoso eskalacijai, Šiaurės Atlanto aljansas priima nelengvą sprendimą suduoti branduolinį smūgį Varšuvos sutarties šalims. Britanijoje panika, civiliai gyventojai apimti siaubo laukia atsakomojo smūgio, tačiau pratybos baigiasi optimistine gaida: „oranžiniai“ siūlo pradėti taikos derybas, pranešama publikacijoje.

Nuotraukoje: Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II.

Šaltinis: The Guardian

2013.08.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *