Istorija su telefonu patvirtina, kad Lenkijos prezidentas buvo pribaigtas žemėje Rusijos FSB atstovų


Kaip praneša Varšuvos laikraštis SE gegužės 8 dienos numeryje, Lenkijos parlamento deputatas iš šalies pagrindinės opozicinės partijos „Įstatymas ir teisingumas“ Janušas Voicechovskis paskelbė sensacingą žinią.

Jis nurodė, jog faktas, kad Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio mobilusis telefonas buvo aktyvuotas 10 val. 45 min. Rusijos laiku, t. y. praėjus penkioms minutėms po katastrofos, įrodo, esą Lenkijos prezidentas Lechas Kačinskis tuo metu dar buvo gyvas. 5 minutės po sprogimo pernelyg mažas laiko tarpas, kad koks nors pašalinis asmuo spėtų paimti Kačinskio telefoną.

Anksčiau Lenkijos karinė prokuratūra atsisakė iškelti baudžiamąją bylą dėl apgavysčių ryšium su skambučiais iš svetimų telefonų už svetimus pinigus, pareikšdama, kad tai smulkmenos. Janušas Voicechovskis pasakė:

„Aš netikiu, jog prokuratūroje sėdi tokie idiotai, kad prezidento mobiliojo telefono naudojimą laikytų smulkmena. Čia kažkas kita. Galimas dalykas, kad 10.46 val. Rusijos laiku lėktuvas vis dar tebebuvo ore ir prezidentas buvo gyvas, kai jis klausėsi balso pranešimų, nes iš pradžių kalbėta apie katastrofą 10.56 val. Rusijos laiku. Arba čia kalbama apie teroro aktą“, parašė Janušas Voicechovskis savo bloge Onet.

Analogišką nuostabą išreiškė advokatas Rafalas Rogalskis, atstovaujantis Smolensko katastrofos aukų šeimoms.

„Mes norime žinoti priežastis, kodėl toji byla buvo nutraukta ir paduoti apeliaciją dėl tyrimo nuosprendžio. Kalbama apie velionį Lechą Kačinskį, nes tuo telefonu naudojosi jis. Mūsų tarpininkavimas dėl baudžiamosios bylos atnaujinimo buvo atmestas dėl to, kad telefono savininkė esanti prezidento administracija. Toks atsakymas beprasmis“, – nurodė Rogalskis.

Tuo tarpu kitas Varšuvos leidinys Niezalezna.pl nurodo, kad prieš grąžinant Kačinskio mobilųjį telefoną Lenkijai, rusai jį specialiai sudegino. Rusai perdavė sudegintą mobilųjį telefoną. Iš tokio telefono skambinti neįmanoma.

Priminsime, kad praėjus kelioms dienoms po tragedijos tinkluose buvo paleistas vėliau „nežinomų asmenų“ Kijeve nužudyto ukrainiečių žurnalisto Andrejaus Menderejaus mėgėjiškas filmas, filmuotas praėjus kelioms minutėms po katastrofos. 

Vaizdo juostoje girdėti šūviai, matyti lakūno figūra. Girdimi balsas „Nešaudykite“. Vieną iš balsų nepriklausomi ekspertai atpažino kaip Lecho Kačinskio.

Filmas įrodo, kad po sprogimų lėktuve ir jam nukritus ant žemės kai kurie lenkai liko gyvi ir vėliau rusų teroristų gaujos – Rusijos FST operatyvinės grupės – buvo pribaigti iš pistoletų ir liepsnosvaidžių.

Gegužės 5 dieną Varšuvos laikraštis Nasz Dziennik paskelbė informaciją, remdamasis šaltiniu iš karinės prokuratūros, kad po Kačinskio mirties jo mobilusis telefonas buvo aktyvuotas du kartus: 2010 metų balandžio 10 dieną 10.46 val. ir 2010 metų balandžio 11 dieną 12.40 val. ir 16.20 val.

Scanpix nuotraukoje: Lenkijos prezidento katastrofa Smolenske.

2012.05.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.