Įšventinimo į ndrangetos bosus ritualas


Nusikalstamos grupuotės Italijos šiaurėje prisiekia vardan Garibaldžio ir Lamarmoro, praneša Luidžis Ferarella laikraštyje Corriere della Sera.

„Nuo Aspromontės Kalabrijoje iki Kastello di Brianco, Leko administracinio centro Lombardijoje, ndrangetos bosų priesaikos ceremonija keliauja į Italijos šiaurę. Taip, kaip ir pati organizacija, – sakoma straipsnyje. – Pirmą kartą šiemet balandį Specialiųjų operacijų vykdymo ir Apygardos kovos su mafija valdybos padaliniai nufilmavo naujų ndrangetos narių priesaikos ritualą“.

Tekste neatsitiktinai minimi Garibaldis, Madzinis ir Lamarmoras, nes ndrangeta gimė kaip „klaidų visuomenės“ įveikimas, rašo Ferarela. XIX amžiaus viduryje jau nebeveikė nusikalstamų grupuočių ryšiai ir taisyklės, ir tai, kas „Santos“ grupuotėje anksčiau buvo laikoma gėda (ryšiai su politikais, verslininkais ir policija siekiant pasikeisti paslaugomis), ndrangetos elitui buvo ne tik leistina, bet netgi pageidautina: į tą permainų vaizdą puikiai įsitalpina Garibaldžio, Madzinio ir Lamarmoro masonai, sakoma straipsnyje.

Karabinierių vaizdo kameros užfiksavo, kad priesaika ndrangetai duodama prie ginklo ir kalio cianido tabletės, nes, kaip paaiškino prokuroras Simonas Luertis, ndrangetos nariui pripažįstama teisė savarankiškai įvertinti savo veiksmus. Jeigu padaryta klaida, mafijozas „turi pats spręsti, kokiu keliu eiti“: nusišauti („vamzdyje visada turi būti viena kulka!“), nuryti kalio cianidą ar šokti nuo kalno, rašo žurnalistas.

Prokurorės Ildos Bokasini nurodymu, buvo suimti 38 mafijozų kartelio nariai Italijos šiaurėje ir dar trys Kalabrijoje, – jiems inkriminuojamas dalyvavimas nusikalstamose grupuotėse, prievartavimas ir neteisėtas ginklo laikymas. Reikia pažymėti, kad iš naujai priimtųjų vienas buvo nepilnametis. Ndrangetos nariai patys pasirenka ne tik savo likimą, bet ir vaikų likimą. „Muzika gali keistis, bet visa kita lieka be permainų. Mes niekada negalime pasikeisti“, – sako vienas iš tardomųjų.

Ypatingas vaidmuo tyrime teko pasiklausymui, praneša žurnalistas. „Mums nebereikia tų, kurie bendradarbiauja su tyrėjais“, – sako Bokasini. O vienas iš suimtųjų pažymėjo: „Turėti kišenėje mobilųjį telefoną – tas pats, kas turėti kišenėje karabinierių. Jie mus seka net diskotekoje“.

Šaltinis: Corriere della Sera

2014.12.05; 06:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *