Italijos prezidentas atsakė į visus klausimus…


Per procesą, kuriame Italijos valstybės vadovas pirmą kartą dalyvavo kaip liudytojas, Džordžas Napolitanas vardijo tikslias įvykių datas, vietas ir detales, rašo Antonela Rampino laikraštyje La Stampa.

Vienoje Kvirinalo rūmų salėje vyko teismo posėdis, nagrinėjęs valstybės ir mafijos derybų bylą, kuriame kaip liudytojas buvo išklausytas Respublikos prezidentas.

Tuo momentu visi ten buvę – teisėjai, prokurorai, advokatai, iš viso 40 žmonių, – suprato, kas priešais juos, pasakoja vienas iš posėdžio dalyvių.

Visiems pasidarė aišku, kad toji tolima diena, kuri daugeliui atrodė kaip ilgiausia Napolitano diena, buvo įprasta prezidento diena, sakoma straipsnyje.

„Posėdis truko tris su puse valandos su nedidelėmis 15-os minučių pertraukomis 12-tą ir 15-tą valandą. Prezidentas buvo ramus: jis nuėjo savo kelio atkarpą, papasakojęs viską, ką žinojo. Kitaip sakant, Napolitane vis dar gyvas jaunasis Džordžas, apie kurį žurnalistas Malapartė rašė: „Jam pavyksta išlikti ramiam net apokalipsės įkarštyje“.

Napolitanas, valstybės veikėjas, paslaugiai, punktas po punkto, detalė po detalės atsakinėjo į jam užduodamus klausimus, pasakoja dalyviai. Jis ironizavo: „Visi galvoja, kad mano atmintis kaip Piko dela Mirandolos (Renesanso epochos mąstytojas – red. pas.), bet mano atmintis ne tokia kaip Piko dela Mirandolos“. Ir iškart vardija datas, faktus, vietas ir detales“, – rašo autorius.

Prokurorui Di Mateo, klausinėjusiam apie 1993 metais mafijos įvykdytus teroro aktus, Napolitanas ne tik papasakojo, kas dėjosi tomis dienomis, bet ir pabrėžė, kad nerimo lygis buvo aukštas, bet ne per daug: jau po kelių dienų Napolitanas, tuo metu vadovavęs Italijos parlamento Deputatų rūmams, išvyko užplanuoto vizito į Paryžių, lydimas tik dviejų saugumo agentų.

Napolitanas tarė: „Tas, kas užima valstybinį postą, negali rodyti baimės ir nesileidžia įbauginamas“. Tai, žinoma, taikoma visoms situacijoms, taip pat ir toms, kai mafija grasina smogti“, rašo straipsnio autorė.

Nuotraukoje: Italijos prezidentas Džordžas Napolitanas, viešai teismo salėje pasakojęs apie 1993-aisiais metais mafijos atliktus teroro aktus.

Šaltinis: La Stampa

2014.11.02; 04:18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.