Italijos vicepremjeras M. Salvinis vėl užsipuolė E. Macroną


Italijos vicepremjeras Matteo Salvinis vėl griežtais žodžiais užsipuolė Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną. Jis tikįs, kad prancūzai „galės išsivaduoti iš labai blogo prezidento“, – pareiškė M. Salvinis antradienį feisbuke paskelbtame vaizdo įraše. Tam prancūzai esą turės galimybę gegužės 26-ąją vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Italijos kraštutinės dešinės partijos „Lyga” lyderis ir šalies vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis. EPA – ELTA nuotr.

Tada prancūzai „vėl galės į savo rankas paimti savo ateitį ir savo likimą“, – kalbėjo politikas iš dešiniųjų radikalų partijos „Lega“. Jis kaltino E. Macroną prastai prezentuojant prancūzų „savigarbą“. Kartu M. Salvinis pabrėžė savo artumą su kaimynine Prancūzija. „Aš visa širdimi ir visu savo darbu esu su prancūzų tauta“, – teigė jis.

Naujas M. Salvinio kritikos pliūpsnis E. Macrono atžvilgiu nuskambėjo praėjus dienai po to, kai Užsienio reikalų ministerija Paryžiuje dėl kito italų vicepremjero Luigio Di Maio žodžių išsikvietė Italijos ambasadorę. L. Di Maio iš populistinio Penkių žvaigždučių judėjimo sekmadienį apkaltino Prancūziją prisidedant prie Afrikos skurdinimo, o kartu ir pabėgėlių srauto iš šio žemyno. Jis apkaltino Prancūziją valdant „kolonijiniu stiliumi“.

Italijos dešiniųjų populistų vyriausybė jau kurį laiką nesutaria su E. Macrono vyriausybe. To priežastis yra Italijos pabėgėlių politika po to, kai prie vyriausybės vairo stojo populistai. Šalies uostai dabar iš esmės uždaryti Viduržemio jūroje veikiančių organizacijų pabėgėlių gelbėjimo laivams. 

Sausio pradžioje M. Salvinis ir L. Di Maio paragino „geltonųjų liemenių“ judėjimą Prancūzijoje „laikytis“. Prezidentas E. Macronas valdo „prieš savo tautą“, – pareiškė vidaus reikalų ministras M. Salvinis. Prancūzijos vyriausybė tada iš ES partnerės pareikalavo „pagarbos“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.23; 05:45

print