Italijos žiniasklaida: mafija planuoja išpuolį prieš šalies prokurorą


Nemirtingoji mafija

Roma, gegužės 6 d. (dpa-ELTA). Mafijos samdomi žudikai planuoja susidoroti su pagrindiniu Italijos prokuroru, teigiama penktadienio žiniasklaidos pranešime. Jame sakoma, kad pareigūnus apie pavojų įspėjo užsienio žvalgybos agentūra.
 
Planuojama ataka dar labiau šokiruoja italus šaliai artėjant prie 30-ųjų metinių, kai mafija surengė mirtiną išpuolį prieš mafijos narius persekiojusį teisininką Giovanni Falcone. Jis mirė 1992 m. gegužės 23 d., kai greitkelyje netoli Palermo jam pravažiuojant automobiliu sprogo bomba. Per sprogimą taip pat žuvo jo žmona ir trys asmens sargybiniai. Po dviejų mėnesių dar vienas sprogdinimas nusinešė teisėjo gyvybę. Šie incidentai smarkiai įsirėžė į italų atmintį.
 
Mafijos pistoletas

Šį kartą tariamas taikinys yra Nicola Gratteri, Pietų Italijos apygardos prokuroras, pastaraisiais metais esmingai prisidėjęs persekiojant „‘Ndrangheta“ klano narius. Apie tai pranešė laikraštis „Il Fatto Quotidiano“.
 
Pasak laikraščio, „‘Ndrangheta“, viena galingiausių šalies mafijų, nori jį susprogdinti. Grupė koordinuoja didelę narkotikų prekybos tarp Europos ir Pietų Amerikos dalį. Remdamosi perspėjimu, Italijos saugumo tarnybos pastarosiomis savaitėmis sustiprino N. Gratteri ir jo šeimos apsaugą, rašo laikraštis. Tai reiškia papildomus asmens sargybinius, taip pat N. Gratteri leista naudotis specialiu automobiliu, kuris sutrikdo signalus, o tai neleidžia susprogdinti ant automobilio sumontuotų bombų mobiliojo telefono signalu.
 
N. Gratteri buvo kandidatas į aukščiausias šalyje pareigas kovoje su mafija, bet pralaimėjo jas Neapolio apygardos prokurorui Giovanni Melillo.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.05.07; 07:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.