Italijos žurnalas įtaria Rusiją finansavus vicepremjero M. Salvinio partiją


Finansinė parama Italijos vicepremjero Matteo Salvinio vadovaujamai partijai „La Lega“ galėjo būti teikiama iš Rusijos sudarius degalų pirkimo ir pardavimo sandorį, rašo žurnalas „L’Espresso“.

„L’Espresso“ leidinys

„Parama buvo užmaskuota degalų pirkimo ir pardavimo sandoriu. Tai buvo rusų pinigai italų nacionalistams su vicepremjeru M. Salviniu priešakyje“, – teigia leidinys, atlikęs specialų tyrimą.

Pasak „L’Espresso“, omenyje turimas sandoris, pagal kurį Rusija turėjo patiekti ne mažiau kaip 3 milijonus tonų dyzelino ULSD. Pagrindinį vaidmenį organizuojant sandorį atliko vienas iš artimų Italijos vicepremjero bendražygių Gianluca Savoinis. 

Žurnalo duomenimis, 2018 metų spalio 18 d. jis dalyvavo derybose Rusijoje, kuriose buvo apibrėžti kai kurie potencialaus sandorio parametrai.

„Sandorio tikslas buvo suteikti finansinę paramą partijai „La Lega“ artėjant gegužės mėnesį įvyksiantiems Europos Parlamento rinkimams: po 250 tūkstančių tonų dyzelino ULSD kas mėnesį vienerius metus, o per 12 mėnesių – 3 milijonai tonų degalų“, – rašo leidinys.

Italijos kraštutinės dešinės partijos „Lyga” lyderis ir šalies vidaus reikalų ministras Matteo Salvinis. EPA – ELTA nuotr.

Žurnalas pabrėžia, jog neturi informacijos, ar šis sandoris buvo sudarytas. Jis taip pat nepatikslina, kurios kompanijos ketino sudaryti sandorį ir kaip pinigai turėjo galiausiai atsidurti partijos kasoje. 

„L’Espresso“ žada sekmadienį paskelbti visą straipsnį apie atliktą tyrimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.23; 08:28

print