Įtariamasis Aleksandro Litvinenkos nužudymu neįveikė melo detektoriaus tyrimo


Pagrindinis įtariamasis buvusio Rusijos žvalgo Aleksandro Litvinenkos nužudymu iš dalies neįveikė patikrinimo melo detektoriumi, gavęs įvertinimą „-2“, kai jis buvo paklaustas: „Ar jūs kada nors laikėte rankose polonį?“

„Per viešą Litvinenkos nužudymo tyrimą pirmadienį buvo išklausyta, kaip Andrejus Lugovojus atliko testą poligrafu 2012 metų balandį“, – praneša The Guardian žurnalistas Liukas Hardingas.

Tyrimui buvo pranešta, kad britų specialistas, atlikęs privatų poligrafinį testą Maskvoje, Briusas Berdžesas (Bruce Burgess), anksčiau buvo teistas už trukdymą teisingumui, pažymi straipsnio autorius.

Jis nuskrido į Maskvą pakviestas rusų dokumentinių filmų prodiuserio Aleksandro Korobkos, rašoma leidinyje. „Berdžesui buvo sumokėta 5 tūkst. svarų, o taip pat apmokėtas tyrimas melo detektoriumi, kuris vyko Maskvos viešbutyje“,  – sakoma straipsnyje.

„Berdžesas prisipažino, kad, nors jis vėliau sakė Lugovojui, kad šis bandymą įveikė, iš tikrųjų jis „susimovė“ klausimu dėl polonio“, – praneša laikraštis.

Per klausymus buvo pasakyta, jog esama įrodymų, kad Lugovojus naudojo „kontrpriemones“, kad „apgautų“ aparatą, matuojantį kraujo spaudimą bei kvėpavimą, rašo Guardian.

„Šnipai ir žvalgybos agentai ypač gerai parengti naudotis kontrpriemonėmis ir dažniausiai jas naudoja sėkmingai“, – pareiškė teisminės psichologijos ekspertas profesorius Rėjus Bulas (Ray Bull).

Psichologinės technikos būna tokios: galima skaičiuoti atgalios nuo 100, galvoti apie audringą seksualinę sceną arba įsivaizduoti „pasivaikščiojimą su šunim giedrą pavasario rytą“, paaiškino Bulas.

Šaltinis: The Guardian

2015.03.15; 16:17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *