Įvyko Vilniaus centrinio pašto pastato aukcionas


Penktadienį įvyko Vilniaus centrinio pašto pastato aukcionas. Kaip Eltai patvirtino AB „Lietuvos paštas“ Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė, pastato aukcionu susidomėjo daugiau nei du potencialūs pirkėjai.
 
„Patvirtinu, kad aukcione dalyvavo daugiau negu du pirkėjai. Tai mus džiugina ir rodo, kad potencialūs pirkėjai turi idėjų, kaip sėkmingai įveiklinti vertingą pastatą Vilniaus Gedimino prospekte. Be to, daugiau nei vieno pirkėjo dalyvavimas aukcione užtikrina svarbų skaidrumo principą“, – Eltai sakė V. Budrienė.   
 
Aukcione buvo parduodamas 5,4 tūkst. kv. metrų ploto pastatas su 0,23 hektaro ploto komercinio sklypo Gedimino prospekte nuomos teise. Objektas įrašytas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Pradinė pastato pardavimo kaina buvo daugiau nei 10 mln. eurų. Aukcione ji išaugo iki 11,22 mln. eurų.
 
„Lietuvos pašto“ atstovės teigimu, aukciono laimėtojas nebus skelbiamas, kol bus atliktas patikimumo vertinimas. „Jeigu viskas atitiks teisės aktus, po sandorio sudarymo bus paskelbtas pirkėjas“, – teigė V. Budrienė. Ji pridūrė, kad tikrinimas ir kitos procedūros iki sandorio sudarymo gali užtrukti apie mėnesį.
 
ELTA rašė, jog trečiadienį į pirmąjį posėdį susirinkusi naujoji valstybės valdomos AB „Lietuvos paštas“ valdyba stabdė įmonės veiklai nebenaudojamų centrinių pašto pastatų Kaune ir Klaipėdoje pardavimą.
 
Nuspręsta laikinai sustabdyti Kauno miesto centrinio pašto pastatų komplekso, esančio Laisvės alėjoje Kaune, ir Klaipėdos miesto centrinio pašto pastatų komplekso, esančio Liepų gatvėje Klaipėdoje, pardavimo procedūras ir atšaukti šiuo metu vykdomus šių nekilnojamojo turto objektų aukcionus, kol bus gautos Tarpinstitucinės darbo grupės išvados dėl šių pastatų.
 
Centrinio Klaipėdos pašto aukcionas turėjo vykti gruodžio 16-17 dienomis, o Kauno pašto pastato – gruodžio 18-19 dienomis.
 
Bendrovė „Lietuvos paštas“ anksčiau norėjo parduoti šiuos pastatus, nes jų išlaikymas yra brangus, tačiau pastatai įrašyti į kultūros vertybių registrą ir politikai bei paveldosaugininkai pasisako už jų išsaugojimą visuomenės reikmėms.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.14; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.