Izraelio šnipams pavesta rasti įrodymų, kad Iranas pažeidžia branduolinius susitarimus


Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanjahu pavedė specialiosioms tarnyboms gauti informacijos, kuri patvirtintų, kad Iranas pažeidinėja Ženevos branduolinį susitarimą, rašo The Sunday Times, remdamasis šaltiniais iš Izraelio žvalgybos. Jeigu tokių duomenų bus gauta, JAV prezidentui Barakui Obamai bus sudėtinga „parduoti“ Ženevos susitarimą Kongrese, pažymi straipsnio autoriai.

The Sunday Times duomenimis, į operaciją įtrauktos Izraelio užsienio ir karinė žvalgybos tarnybos – Mossadas ir Amanas. Jos telkia savo pastangas, ieškodamos balistinių raketų, bombos ir slaptų branduolinės žaliavos sodrinimo gamyklų brėžinių.

Pagal laikinąjį susitarimą, kuris galioja iki ateinančių metų gegužės, Iranas įsipareigojo apriboti branduolinę programą mainais už ekonominių sankcijų palengvinimą, primena leidinys. „Kiekvienas turi savo nuomonę apie Ženevos susitarimą. Bet suprantama, kad jis subyrės kaip kortų namelis, jeigu bus pateiktas rūkstantis pistoletas“, – cituoja laikraštis savo šaltinį iš Izraelio žvalgybos.

Respublikonai JAV jau palygino Ženevoje pasiektą susitarimą su 1938 metų Miuncheno susitarimu, o jų skepticizmui pritaria net kai kurie demokratai. Antai Senato Tarptautinių santykių komiteto pirmininkas Robertas Mendesas papriekaištavo Baltiesiems rūmams dėl „panikavimo“. Ir vis dėlto dauguma analitikų linkę manyti, kad Kongresui vis dėlto teks suteikti B.Obamai šiek tiek laisvės manevruoti, sakoma straipsnyje.

Šaltinis: The Sunday Times

2013.12.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.