Izraelio žvalgyba sužinojo keliais mėnesiais anksčiau


Izraelio valdžia sužinojo apie vedamas slaptas JAV ir Irano derybas keletą mėnesių prieš tai, kai Amerikos vyriausybė oficialiai pranešė šią žinią. Taip teigė leidiniui Haaretz aukštas Izraelio valdininkas.

„Izraelio vyriausybė sužinojo apie slaptas derybas kažkur vasaros pradžioje per žvalgybos duomenis, kuriuos jai pavyko gauti“, – pažymi straipsnio autorius Barakas Ravidas.

Apie tai, kad yra slaptas kanalas tarp Irano ir Jungtinių Valstijų, sekmadienį pranešė informacinė agentūra The Associated Press ir tinklaraštininkė Lora Rozen naujienų portale Al Monitor. Du pranešimai pasirodė vienu metu, iškart po to, kai Iranas ir pasaulio valstybės Ženevoje pasirašė susitarimą.

Pastaruosius keletą mėnesių ministrų kabineto nariai spaudos konferencijose kalbėjo, kad Jungtinės Amerikos Valstijos turi tiesioginį ryšio kanalą su Irano režimu, bet nepranešė smulkmenų. Pasak ministrų, Irano ir grupės 5+1, į kurią įeina Vokietija, JAV, Prancūzija, Rusija, Kinija ir Didžioji Britanija, kontaktai buvo tik priedanga realioms JAV ir Irano deryboms. Atsakydami į Izraelio žurnalistų klausimus, Baltieji rūmai ne kartą paneigė pranešimus apie slaptą kanalą.

Agentūros AP pranešimu, Izraelis buvo oficialiai informuotas apie slaptas derybas vos prieš du mėnesius, praėjus pusei metų nuo jų pradžios. Barakas Obama apie tai pasakė Benjaminui Netanjahu per susitikimą Baltuosiuose rūmuose.

Šaltinis: Ha‘Aretz

2013.12.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.