Izraelis: dėl koronaviruso uždaryta Viešpaties Kapo bazilika Jeruzalėje


Trečiadienio vakarą dėl koronaviruso plitimo „iki tolesnių potvarkių“ uždaryta Viešpaties Kapo bazilika Jeruzalėje. Tai pranešė Izraelio valstybinis radijas „Kan“.
 
Jo žiniomis, tokį sprendimą priėmė Bažnyčios hierarchai, derindami jį su Izraelio policija.
 
Izraelio vyriausybė trečiadienį sugriežtino šalyje įvestą karantino režimą, siekdama užkirsti kelią koronaviruso plitimui. Be kita ko, izraeliečiams duotas nurodymas nenutolti nuo savo namų daugiau kaip 100 metrų, taksistams draudžiama vežti daugiau kaip vieną keleivį. Važiuoti nuosavu transportu gali ne daugiau kaip du žmonės ir tik į parduotuvę pirkti maisto produktų arba į vaistinę, taip pat pas gydytoją, arba į darbą, jei jį leidžiama dirbti.
 
Viešpaties Kapo bazilika – svarbiausia pasaulio krikščionių šventykla. Pasak Šventojo Rašto, ji stovi toje vietoje, kur buvo nukryžiuotas, palaidotas, o paskui prisikėlė Jėzus Kristus. Šią vietą praėjus trims amžiams po nukryžiavimo rado Romos imperatoriaus Konstantino pasiuntiniai.
 
Iki šiol Izraelyje nustatyta 2170 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, penki infekuotieji mirė, 37 pacientų būklė sunki, 58 žmonės pasveiko.
 
Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 150 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 410 tūkstančių žmonių, per 18 tūkstančių infekuotųjų mirė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.26; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *