Izraelis spėlioja dėl „Hezbollah“ lyderio sveikatos


Hassanas Nasrallahas. EPA – ELTA nuotr.

Po Libano „Hezbollah“ grupuotės generalinio sekretoriaus Hassano Nasrallaho pasakytos kalbos Izraelyje daugėja spėlionių dėl jo sveikatos būklės. 60-metis sakydamas kalbą smarkiai kosėjo ir duso. Todėl, anot žiniasklaidos, Izraelio kariuomenė spėja, kad H. Nasrallahas arba serga COVID-19, arba jau sveiksta.
 
Kariuomenė mano, kad kalbą pasakęs H. Nasrallahas padarė klaidą, ketvirtadienį pranešė Izraelio radijas. Jo tikslas esą buvo išgąsdinti Izraelį, tačiau jis pats atrodė ligotas ir silpnas.
 
H. Nasrallahas antradienio vakarą pagrasino regioniniu karu, jei Jeruzalėje ar ant Šventyklos kalno bus vykdomi išpuoliai. Šventyklos kalnas Jeruzalės senamiestyje yra vienodai šventas musulmonams ir žydams. Be kita ko, konfrontacija ant Šventyklos kalno sukėlė pastarąjį ginkluotą konfliktą tarp Izraelio ir Gazos Ruožą valdančio judėjimo „Hamas“. Abi pusės po vienuolikos dienų susitarė dėl paliaubų, kurios įsigaliojo penktadienį.
 
Paaštrėjus padėčiai, į Izraelio šiaurę buvo paleistos raketos ir iš Libano. Tačiau, Libano saugumo šaltinių duomenimis, su tuo susijusi viena palestiniečių grupuotė, o ne šiitų „Hezbollah“.
 
„Hezbollah“ yra mirtino Izraelio priešo Irano artima sąjungininkė. Grupuotė su savo kovotojais, be kita ko, kontroliuoja Libano pietinę dalį, o kartu ir sieną su Izraeliu, kur vis kyla įtampa. Pastarąjį kartą 2006-aisiais būta karo tarp „Hezbollah“ ir Izraelio.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.28; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.