J. Bidenui sukako 80 metų, tačiau jis viešai nešventė gimtadienio


Joe Bidenui sukako 80 metų. EPA – ELTA foto

Vašingtonas, lapkričio 21 d. (AFP-ELTA). Pirmą kartą per JAV istoriją pareigas einančiam prezidentui sekmadienį sukako 80 metų, tačiau savo gimtadienio jis viešai nešventė.
 
Tik po pietų pirmoji ponia Jill Biden paskelbė meilingą žinutę ir dvi nuotraukas, kuriose pora matyti šokanti, pasipuošusi smokingu ir šventiniais drabužiais. „Su niekuo kitu nenorėčiau šokti, tik su tavimi. Su gimtadieniu, Joe! Aš tave myliu”, – tviteryje parašė Jill Biden.
 
Tai buvo vienintelis Baltųjų rūmų užsiminimas apie gimtadienį. Kadangi nebuvo suplanuotas joks viešas renginys, nebuvo aišku, kaip prezidentas švęs gimtadienį ir apskritai ar švęs.
 
Vos dieną anksčiau Bidenų šeima Baltuosiuose rūmuose surengė dideles iškilmes – J. Bideno anūkės Naomi vestuves, uždaras spaudai.
Artimiausiomis dienomis J. Bidenas turės aptarti su šeima svarbų klausimą – ar sieks perrinkimo 2024 metais.
 
Per spaudos konferenciją lapkričio 9 d. jis sakė „ketinantis“ varžytis, taip pat sakė, jog kažkuriuo metu tarp Padėkos dienos ir Kalėdų su žmona „ištrūks“ savaitei, kad nuspręstų kartu su šeima. Savo sprendimą jis pažadėjo paviešinti 2023 metų pradžioje. Įvairios neseniai atliktos apklausos rodo, kad dauguma amerikiečių nenori, jog J. Bidenas vėl kandidatuotų.
 
Maždaug prieš metus J. Bidenui buvo atliktas išsamus medicininis patikrinimas, rezultatai parodė, kad jis yra „sveikas ir energingas“, tinkamas eiti prezidento pareigas. Tačiau Ovaliojo kabineto suvaržymai paliko savo pėdsaką, dabar J. Bidenas vaikšto sunkiau ir patiria sumišimo akimirkas.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.11.21; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *