J. Prigožinas prisipažino, kad kišosi, kišasi ir toliau kišis į JAV rinkimus


Amerikos ir Rusijos priešprieša

Londonas, lapkričio 7 d. (ELTA). Rusijos verslininkas Jevgenijus Prigožinas pirmadienį pareiškė, kad kišosi į JAV rinkimus ir ketina tai daryti ateityje – tai pirmas toks prisipažinimas iš asmens, kurį Vašingtonas oficialiai įtarė pastangomis daryti įtaką Amerikos politikai, praneša „Reuters“.
 
Komentaruose, kuriuos jo maitinimo įmonės „Concord“ spaudos tarnyba paskelbė rusiškame socialiniame tinkle „VKontakte“, J. Prigožinas sakė: „Mes kišomės (į JAV rinkimus), kišamės ir toliau kišimės. Atsargiai, taikliai, skalpelio tikslumu ir savaip, kaip mes tai mokame daryti“.
 
Šie žodžiai buvo paskelbti JAV kadencijos vidurio rinkimų išvakarėse, atsakant į Rusijos naujienų svetainės prašymą pateikti komentarą.
 
„Itin tiksliomis operacijomis pašalinsime abu inkstus ir kepenis vienu ypu, – sakė J. Prigožinas. Jis nedetalizavo šio mįslingo komentaro.
J. Prigožinas, kuris dažnai vadinamas „Putino virėju“, nes jo maitinimo įmonė aptarnauja Kremlių, buvo oficialiai apkaltintas rėmęs Rusijoje įsikūrusias „trolių fermas“, su kurių pagalba siekiama daryti įtaką JAV politikai.
 
JAV valstybės departamentas liepos mėnesį pasiūlė iki 10 mln. dolerių atlygį už informaciją apie J. Prigožiną, susijusią su „prisidėjimu prie kišimosi į JAV rinkimus“. Jam įvestos JAV, Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos sankcijos.
 
J. Prigožinas iki šiol viešai nesireiškė, tačiau per karą Ukrainoje tapo atviresnis, be kita ko, kritikavo Rusijos generolų veiklą.
 
Rugsėjį jis prisipažino įkūręs Kremliui palankią samdinių grupę „Wagner Group“, kuri veikia Sirijoje, Afrikoje ir Ukrainoje.
 
Praėjusį penktadienį ji Sankt Peterburge atidarė gynybos technologijų centrą – tai dar vienas J. Prigožino žingsnis siekiant pabrėžti savo karinius gebėjimus.
 
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
 
2022.11.08; 07:14
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *