Japonijos tanklaivyje sprogusi mina primena Irano naudojamas minas


Paaiškėjo Japonijos tanklaivyje per praėjusios savaitės incidentą Omano įlankoje sprogusios minos tipas. Pasirodo, kad tai buvo prikabinama mina, primenanti Irano naudojamas minas, trečiadienį pranešė Artimuosiuose Rytuose dirbantys Jungtinių Amerikos Valstijų karininkai.
 
„Išpuolyje panaudota mina buvo atpažįstama ir neįtikėtinai panaši į Irano naudojamas minas, kurios jau buvo viešai pademonstruotos Irano kariniuose paraduose“, – sakė JAV karinių jūrų pajėgų centrinės vadovybės atstovas Seanas Kido.
 
JAV karininkai greitai po sprogimo prisistatė į įvykio vietą, jie turėjo galimybę ištirti „Kokuka Courageous“ – sprogimo pažeistą laivo dalį ir karkasą, prie kurio buvo prikabinta mina. S. Kido reporteriams papasakojo, kad karininkai atkūrė japonų tanklaivyje „Kokuka Courageous“ surinktą informaciją apie užpuolikus, pavyzdžiui, delnų ir pirštų antspaudus. Pasak S. Kido, ši informacija gali būti panaudota pradėjus kriminalinę bylą.
 
Praėjusį ketvirtadienį Omano įlankoje buvo užpulti du tanklaiviai – Japonijos kompanijai priklausantis „Kokuka Courageous“ ir Norvegijos kompanijai priklausantis tanklaivis „Front Altair“. JAV dėl išpuolio kaltina Iraną.
 
S. Kido trečiadienį tvirtino, kad, remiantis karinių jūrų pajėgų atstovybės įvertinimu, „Kokuka Courageous“ buvo pažeistas sprogus prie laivo karkaso pritaisytai minai. Mina buvo pritvirtinta virš vandens lygio, tad galima daryti prielaidą, kad užpuolikai nesiekė laivo nuskandinti. S. Kido dar kartą pakartojo JAV skelbiamą faktą, kad patruliuojantis Irano revoliucinės gvardijos laivas po sprogimo priartėjo prie japonų tanklaivio ir nuo laivo korpuso pašalino nesprogusią miną.
 
Iranas kaltinimus dėl tanklaivių Omano įlankoje užpuolimo kategoriškai neigia.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.20; 06:42
print