Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų nepripažinimas prieštarauja Konstitucijai


Japonijos teismas trečiadienį nusprendė, kad šalies valdžios sprendimas nepripažinti tos pačios lyties asmenų santuokų prieštarauja Konstitucijai.
 
2019 m. daugiau kaip tuzinas tos pačios lyties asmenų porų pateikė ieškinius, reikalaudami valstybę pripažinti homoseksualų santuokas.
 
Saporo teismas atmetė ieškovų reikalavimą atlyginti žalą ir priteisti po 1 mln. jenų (apie 7,7 tūkst. eurų) kiekvienam nukentėjusiajam dėl to, kad jiems nebuvo suteiktos tokios pat teisės, kaip heteroseksualioms poroms.
 
Vis dėlto, teismo sprendime, kurį pavyko gauti naujienų agentūros AFP žurnalistams, sakoma, kad tos pačios lyties asmenų santuokų nepripažinimas prieštarauja Konstitucijai.
 
„Negalėjau sulaikyti savo ašarų. Teismas nuoširdžiai atsižvelgė į mūsų problemą ir, mano nuomone, priėmė tikrai gerą sprendimą“, – žurnalistams prieš teismo rūmų sakė vienas ieškovas vyras.
 
Japonija yra vienintelė iš Didžiojo septyneto (G7) šalių, kurioje tos pačios lyties asmenų santuokos nėra pripažįstamos, o šalies Konstitucijoje nurodoma, kad „santuoka yra sudaroma bendru abiejų lyčių asmenų sutarimu“.
 
Vyriausybės teigimu, tokia Konstitucijos nuostata reiškia, kad nei pati Konstitucija, nei įstatymai nenumato tos pačios lyties asmenų santuokos.
 
Savo ruožtu ieškovų advokatai ir kiti teisininkai argumentuoja, kad Konstitucijoje nėra nieko, kas draustų tos pačios lyties asmenų santuokas, o minėtoje nuostatoje kalbama apie sutikimą tuoktis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.17; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.