JAV ekspertų grupė giria „reikšmingus“ karinius Ukrainos laimėjimus


Kyjivas, rugsėjo 11 d. (dpa-ELTA). Pasak JAV ekspertų, Ukrainos kariai per penkias dienas atkovojo daugiau teritorijų nei Rusijos kariuomenė iš viso užėmė nuo balandžio mėnesio.
 
„Iziumo išlaisvinimas būtų reikšmingiausias Ukrainos karinis laimėjimas nuo kovą laimėto mūšio dėl Kyjivo“, – sakoma Karo studijų instituto sekmadienį paskelbtoje padėties analizėje. Tai reiškia, kad Rusijos planuotas Donbaso puolimas iš šiaurės žlugo, teigia ekspertai.
 
„Sėkmingas iš Iziumo bėgančių Rusijos pajėgų apsupimas lems reikšmingų Rusijos pajėgų sunaikinimą arba paėmimą į nelaisvę bei paaštrins Rusijos gyvosios jėgos ir moralės problemas“, – nurodė institutas. Vašingtone įsikūrusi ekspertų grupė nuolat skelbia kovų Ukrainoje analizes nuo pat karo pradžios. Sekmadienis yra 200-oji Rusijos pradėto karo diena.
 
Tuo metu Ukrainos kariuomenei sparčiai žengiant į priekį šalies šiaurės rytuose, pasak Kyjivo, ne visi Rusijos kariai sugebėjo pasitraukti. „Charkivo srityje priešo daliniai iš 20-osios armijos 3-iosios motorizuotųjų šaulių divizijos yra atkirsti nuo tiekimo kelių ir apimti panikos“, – sakoma Ukrainos generalinio štabo sekmadienį paskelbtoje ataskaitoje apie padėtį.
 
Rusija patyrė daug aukų – per vieną dieną žuvo 400. Informacijos neįmanoma patikrinti nepriklausomai.
 
„Per pastarąsias 24 valandas Ukrainos pajėgos ir toliau darė didelę pažangą Charkivo regione“, – sakoma britų žvalgybos tviteryje paskelbtoje naujausioje ataskaitoje apie padėtį.
 
Taip pat sekmadienį nuo elektros tinklo buvo visiškai atjungta ir uždaryta Ukrainos Zaporižios atominė elektrinė. „Nuspręsta šeštąjį reaktorių bloką pervesti į saugiausią –  šaltąją – padėtį“, – sekmadienį paskelbė Ukrainos branduolinės energetikos agentūra „Enerhoatom“, turėdama galvoje paskutinį stoties reaktorių.
 
Nepaisant tarptautinių įspėjimų, didžiausia Europos atominė elektrinė jau kelias savaites apšaudoma. „Enerhoatom“ teigimu, pažeista elektrinė pastarąsias tris dienas veikė „susilpnintu režimu“, o tai reiškia, kad ji gamino elektrą tik savo reikmėms, nes visos linijos, jungiančios ją su Ukrainos elektros tinklu, per apšaudymą buvo nutrauktos. Šeštadienio vakarą buvo atkurta su elektros tinklu jungianti linija. Tada nuspręsta šia linija aprūpinti elektrinę ir uždaryti paskutinį veikiantį reaktoriaus bloką bei atšaldyti jį iki saugios būklės. Jėgainė jau buvo avariniu būdu sustabdyta rugpjūčio mėnesį po apšaudymo.
 
Viljama Sudikienė (DPA)
 
2022.09.12; 08:36
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.