JAV gynybos vadovas teigia, kad dėl sprogimo Lenkijoje galiausiai kalta Rusija


JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas. EPA – ELTA foto

Vašingtonas, lapkričio 16 d. (AFP-ELTA). JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas trečiadienį pareiškė, kad galiausiai už mirtiną sprogimą Lenkijoje atsakinga Rusija, nes jis įvyko Maskvos pajėgoms nusitaikius į Ukrainos civilius ir infrastruktūrą.
 
Pirminiais pranešimais, dėl sprogimo, per kurį žuvo du žmonės ir kilo būgštavimų dėl didelio karo Ukrainoje eskalavimo, kaltintos Rusijos paleistos raketos, bet vėliau Lenkija pareiškė, kad tai greičiausiai įvyko dėl Kyjivo pajėgų paleistos atsitiktinės raketos „žemė-oras“.
 
„Mes ir toliau glaudžiai bendradarbiausime su savo sąjungininke Lenkija ir kitomis, kad surinktume daugiau informacijos, ir toliau glaudžiai konsultuosimės su NATO sąjungininkėmis ir mūsų vertinamomis partnerėmis“, – sakė L. Austinas, pradėdamas virtualų Ukrainos gynybos kontaktinės grupės, kurią sudaro dešimtys Kyjivą remiančių šalių, susitikimą.
 
„Tikrai žinome šių įvykių kontekstą. Rusija mūšio lauke patiria nesėkmę po nesėkmės, Rusijos taikiklyje – Ukrainos civiliai ir civilinė infrastruktūra”, – pridūrė jis.
 
NATO vadovas Jensas Stoltenbergas, taip pat turintis dalyvauti Ukrainos kontaktinės grupės susitikime, dar atviriau kaltino Rusiją. „Tai ne Ukrainos kaltė“, – sakė jis. „Galutinė atsakomybė tenka Rusijai, nes ji tęsia neteisėtą karą prieš Ukrainą“, – sakė NATO ambasadorių susitikimui pirmininkavęs J. Stoltenbergas.
 
Sprogimas Rytų Lenkijoje įvyko antradienį, Rusijai surengus dešimčių raketų smūgius visoje Ukrainoje, dėl jų, Kyjivo teigimu, milijonai žmonių buvo likę be elektros energijos. Įvairialypės oro gynybos sukūrimas siekiant apsisaugoti nuo tokių smūgių yra pagrindinis Ukrainos sąjungininkių, aprūpinančių Kyjivą įvairiomis raketų sistemomis, tikslas.
 
Trečiadienį L. Austinas sakė, kad dabar Ukrainoje veikia pažangios NASAMS sistemos, kurias atsiuntė Vašingtonas. „Mūsų NASAMS oro gynybos sistemos dabar veikia, jos 100 procentų veiksmingos numušant Rusijos raketas, kai Kremlius tęsia negailestingą Ukrainos bombardavimą, įskaitant vakarykštes atakas“, – sakė jis.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.11.17; 08:11
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *