JAV ir Japonija perspėja dėl Kinijos „destabilizuojamo elgesio“


JAV ir Japonijos užsienio bei gynybos ministrai po aukšto lygio derybų Tokijuje antradienį perspėjo dėl Kinijos „prievartos ir destabilizuojamo elgesio“.
 
JAV Pentagono vadovas Lloydas Austinas ir valstybės sekretorius Antony Blinkenas šiuo metu lankosi Japonijoje. Tai pirmasis pareigūnų vizitas į užsienį nuo jų kadencijos pradžios. Per šį vizitą jie siekia stiprinti santykius su sąjungininkais regione, kur didėja Kinijos įtaka.
 
Po dvišalių derybų su Japonijos užsienio ir gynybos ministrais, per bendrą spaudos konferenciją, JAV pareigūnai perspėjo, kad „Kinijos elgesys neatitinka esamos tarptautinės tvarkos ir kelia politines, ekonomines, karines ir technologines problemas“.
 
„Ministrai įsipareigojo priešintis prievartai ir destabilizuojamam elgesiui regione“, – teigė A. Blinkenas ir L. Austinas.
 
Abi pusės pareiškė „didelį nerimą“ dėl pastarųjų trikdančių Kinijos veiksmų regione.
 
JAV prezidento Joe Bideno administracija siekia atnaujinti JAV santykius su kitomis pasaulio valstybėmis po Donaldo Trumpo eros.
 
L. Austinas ir A. Blinkenas taip pat konsultuoja sąjungininkes regione, Vašingtonui norint peržiūrėti savo politiką Šiaurės Korėjos atžvilgiu.
 
Bendrame ministrų pareiškime Pchenjanas raginamas „visiškai atsisakyti branduolinio ginklavimosi“. Pranešime perspėjama, kad Šiaurės Korėjos branduolinis arsenalas „kelia grėsmę pasaulio taikai ir stabilumui“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.16; 14:47
print