JAV kariai Lenkijoje – svarbi Rusijos atgrasymo priemonė


Nors Vakarų Europoje dislokuoti JAV kariai ir stiprina bendrą Senojo žemyno gynyba, svarbesnė Rusijos atgrasymo priemonė yra Rytų Europoje, ypatingai – Lenkijoje, dislokuoti amerikiečių kariai, teigia Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius.
 
„Amerikiečių karių buvimas Lenkijoje vaidina labai svarbų atgrasymo vaidmenį, svarbesnį nei tokių pat pajėgų vaidmuo toliau į vakarus“, – interviu naujienų agentūrai dpa sakė J. Czaputowiczius.
 
Pasak jo, JAV kariai leis efektyviai atgrasyti Rusiją.
 
„Rusija dukart pagalvos prieš naudodama karinę jėgą, jei matys užsienio pajėgas, ypač Jungtinių Valstijų“, – pareiškė Lenkijos ministras.
 
Lenkija tikisi, kad JAV padidins karių kontingentą šalyje nuo 4 500 iki 5 500, kaip birželį sutarė prezidentai Andrzejus Duda ir Donaldas Trumpas.
Tuo metu D. Trumpas tvirtino, kad į Lenkiją bus perkeliami Vokietijoje ar kitose šalyse dislokuoti amerikiečių kariai, nes JAV esą nenori siųsti daugiau karių į Europą.
 
„Mes to nevertiname kaip karių atėmimo iš Vokietijos. Tai turi spręsti amerikiečiai. Mūsų nuomone, JAV pajėgos Vokietijoje vaidina labai teigiamą vaidmenį. Jų buvimas stiprina bendrą mūsų gynybą“, – tvirtino Lenkijos užsienio reikalų ministras, paklaustas apie tai, ar papildomos JAV pajėgos Lenkijoje bus perkeliamos iš Vokietijos.
 
Net ir padidinus JAV karių skaičių Lenkijoje, amerikiečių pajėgų kontingentas šalyje bus kur kas mažesnis nei Vokietijoje, kur dislokuota 35 000 karių, tačiau ir šios pajėgos veiks kaip agresyvios Rusijos atgrasymo priemonė, pažymėjo J. Czaputowiczius.
 
Jo teigimu, techninės detalės, kaip pajėgų pobūdis ir jų dislokavimo vieta, bus patvirtintos D. Trumpo vizito Lenkijoje metu.
 
D. Trumpas rugsėjo 1 d. Lenkijoje minės 80-ąsias Antrojo pasaulinio karo pradžios metines.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.08.16; 09:12
print