JAV kongresmenas L. Zeldinas užpultas per rinkimų kampaniją sakantis kalbą


Rankoje – peilis. Slaptai.lt foto

Vašingtonas, liepos 22 d. (AFP-ELTA). Jungtinių Valstijų kongresmenas Lee Zeldinas ketvirtadienį buvo užpultas, kai per rinkimų kampaniją sakė kalbą Niujorko valstijoje, pranešė vietos šerifo biuras. Respublikonas iš Niujorko pirmosios apygardos sakė, kad užpuolikas bandė jį nudurti, bet jam pavyko jį atremti.
 
Lapkritį vyksiančiuose rinkimuose L. Zeldinas kandidatuoja į valstijos gubernatoriaus postą. Jis sakė kalbą miniai maždaug 20 val. vietos laiku, kai 43 metų vyras, vėliau identifikuotas kaip Davidas Jakubonis, užlipo ant scenos ir jį užpuolė, teigiama Monro apygardos šerifo biuro pranešime. Užpuolikas „turėjo rankoje ginklą ir užsimojo juo taikydamasis L. Zeldinui į kaklą bei ištarė: „Tu žuvęs“, – sakoma pranešime.
 
„Auditorijos ir respublikono L. Zeldino kampanijos nariai sulaikė vyrą, kol atvykę pareigūnai jį suėmė. Niekas nebuvo sužeistas“.
 
Internete paskelbtoje filmuotoje užpuolimo medžiagoje matyti, kaip buvęs kariškis L. Zeldinas kalba ant scenos prie karinio sraigtasparnio veteranų centre. Šortus ir marškinėlius vilkintis užpuolikas su beisbolo kepuraite prisiartina prie L. Zeldino, kandidatui ir jo komandai nespėjus suvokti, jog kažkas ne taip. Užpuolikui užsimojus prieš L. Zeldiną, abu kelias sekundes grūmėsi, kol įsikišo netoliese buvę žmonės.
 
„Kažkas norėjo mane nudurti ant scenos per šio vakaro mitingą, bet, laimei, man pavyko sugriebti jo riešą ir kelioms akimirkoms jį sustabdyti, kol kiti jį sutramdė“, – tviteryje parašė L. Zeldinas. Dviejų vaikų tėvas, ištikimas buvusio prezidento Donaldo Trumpo sąjungininkas, po išpuolio sakė, kad jam viskas gerai.
 
„Palengvėjo sužinojus, kad Kongreso narys L. Zeldinas nebuvo sužeistas ir kad įtariamasis sulaikytas“, – tviteryje parašė jo varžovė ir dabartinė gubernatorė Kathy Hochul. „Kuo griežčiausiai smerkiu tokį smurtinį elgesį – Niujorke jam ne vieta“, – pridūrė K. Hochul, pernai pakeitusi ankstesnį gubernatorių Andrew Cuomo, kai šis atsistatydino dėl kaltinimų seksualiniu priekabiavimu.
 
Šerifo biuras pranešė, kad D. Jakuboniui pareikšti kaltinimai dėl pasikėsinimo įvykdyti antrojo laipsnio užpuolimą, jis paleistas už užstatą.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.07.23; 07:11
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.