JAV muzikos festivalyje per spūstį žuvo mažiausiai 8 žmonės


JAV muzikos festivalyje per spūstį žuvo mažiausiai 8 žmonės. EPA-ELTA nuotr.

Hjustonas, lapkričio 6 d. (AFP-ELTA). JAV pietuose, Teksase, penktadienį vykusiame repo žvaigždės Traviso Scotto muzikos festivalyje „Astroworld“ per spūstis žuvo mažiausiai aštuoni žmonės ir dar daug buvo sužeista, pranešė valdžios institucijos.
 
Pareigūnai sakė, kad spūstis prasidėjo, kai „minia ėmė spaustis prie scenos“ apie 21.00 val. vakaro, kai koncertavo T. Scottas. Hjustono „NRG Park“ arenoje buvo apie 50 tūkst. žiūrovų.
 
„Dėl to kilo panika, žmonės patyrė sužeidimų, pradėjo kristi, prarasti sąmonę ir tai paniką dar padidino“, – spaudos konferencijoje sakė Hjustono ugniagesių vadas Samuelis Pena.
 
„Šiąnakt patvirtinta, kad žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, yra nemažai sužeistų asmenų, – pranešė jis ir pridūrė, kad mirties priežastis bus galima patvirtinti tik atlikus medicininius tyrimus. – Į ligoninę išvežėme 17 pacientų, 11-ai iš jų buvo „sustojusi širdis“.
 
Incidento metu T. Scottas buvo ant scenos ir kelis kartus sustabdė savo pasirodymą, pamatęs, kad prie scenos esantys žiūrovai prispausti, pranešė „Houston Chronicle“.
 
Išsigelbėję asmenys pasakojo apie chaotiškus vaizdus, kai žmonės buvo taip suspausti, kad kai kuriems tapo sunku kvėpuoti, rašė laikraštis.
Vyresnioji Hariso apygardos pareigūnė Lina Hidalgo sakė, kad tai buvo „itin tragiška naktis“.
 
„Mūsų širdys sudaužytos, juk žmonės eina į šiuos renginius, kad gerai praleistų laiką, kad vėliau turėtų ką prisiminti“, – pridūrė ji.
Hjustono policija tiria incidento priežastis ir nagrinėja arenos vaizdo įrašus.
 
„Vos per kelias minutes staiga keli žmonės parkrito ant žemės ir jiems pradėjo stoti širdis, – sakė policijos viršininkas Larry J. Satterwhite‘as. – Iš karto pradėjome daryti dirbtinį kvėpavimą ir gabenti juos iš ten“.
 
Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip koncertui tęsiantis medikai gaivina be sąmonės esančius gerbėjus. Festivalio organizatoriai atšaukė likusią jo dalį, kuri turėjo tęstis šeštadienį.
 
Tarnybų teigimu, per dieną buvo sužeista daugiau kaip 300 žmonių, įskaitant tuos, kurie patyrė nedidelius nubrozdinimus ir sumušimus.
T. Scottas muzikos festivalį „Astroworld“ pradėjo rengti 2018 metais.
 
29 metų reperis, kuris turi vaiką su žinoma pramogų pasaulio ir verslo atstove Kylie Jenner, išgarsėjo 2013 metais ir yra pelnęs šešias „Grammy“ nominacijas.
 
Savaitgalį festivalyje turėjo groti ir kiti atlikėjai: reperiai Chief Keef ir 21 Savage, taip pat australų roko grupė „Tame Impala“. Penktadienio vakare per pagrindinį T. Scott‘o pasirodymą prie jo scenoje prisijungė kanadiečių repo superžvaigždė Drake‘as.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2021.11.07; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *