JAV neigia, kad pasiektas susitarimas su Iranu dėl pasikeitimo kaliniais


Vašingtonas, kovo 12 d. (dpa-ELTA). Jungtinės Valstijos paneigė Irano teiginius apie tariamą susitarimą dėl apsikeitimo kaliniais. „Irano pareigūnų pareiškimai, kad pasiektas susitarimas dėl pasikeitimo kaliniais, yra dar vienas ypač žiaurus melas, kuris tik dar labiau padidina šeimų kančias“, – sekmadienį Vašingtone sakė Valstybės departamento atstovas Nedas Price‘as.
 
Prieš tai Irano užsienio reikalų ministras Husseiinas Amirabdollahianas pareiškė: „Pastarosiomis dienomis pasiekėme susitarimą su JAV dėl pasikeitimo kaliniais“. Esą jau artimiausioms dienomis įmanomas apsikeitimas. Abi valstybės daug dešimtmečių yra susipriešinusios. Iranas vis įkalina užsieniečius, kaltindamas juos šnipinėjimu ir kitais nusižengimams nacionaliniams interesams. Žmogaus teisių aktyvistai kritikuoja neretai už uždarų durų vykstančius procesus kaip nesąžiningus. 
 
JAV valstybės departamento atstovas pabrėžė: „Mes nepailstamai siekiame, kad būtų paleisti trys neteisėtai Irane įkalinti amerikiečiai“.
 
Tarp žinomiausių JAV kalinių Irane yra verslininkas Siamakas Namasis, kuris turi abiejų šalių pilietybes. 51 metų vyras 2015-aisiais buvo įkalintas su savo tėvu ir tada dėl šnipinėjimo nuteistas dešimt metų kalėti. Bagheras Namasis 2022-aisiais atgavo laisvę pagal susitarimą su JAV. Tačiau jo sūnus vis dar sėdi liūdnai pagarsėjusiame Evino kalėjime sostinėje Teherane.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.03.13; 06:04
print