JAV pareigūnas: po tos istorijos užsienio šalių lyderiai atsargiau kalbėsis su D. Trumpu


Josephas Maguire`as. EPA – ELTA nuotr.
Užsienio šalių lyderiai atsargiau kalbėsis telefonu su JAV prezidentu Donaldu Trumpu po to, kai Baltieji rūmai trečiadienį paskelbė jo pokalbio su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu stenogramą.
 
Tai ketvirtadienį JAV Kongreso Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto posėdyje pareiškė Nacionalinės žvalgybos laikinasis direktorius Josephas Maguire`as.
 
„Po stenogramos publikacijos užsienio lyderiai gali atsargiau reikšti savo mintis, kalbėdamiesi su prezidentu (Trumpu)“, – sakė jis.
 
Ketvirtadienį J. Maguire`as atsakė į kongresmenų klausimus apie situaciją, susijusią su paskelbtu žvalgybos darbuotojo skundu dėl D. Trumpo veiksmų. Žiniasklaidos pranešimai apie šį dokumentą davė dingstį pradėti Amerikos lyderio apkaltos procedūrą Atstovų Rūmuose.
 
Nacionalinės žvalgybos laikinasis vadovas pavadino beprecedenčiais Vašingtono administracijos veiksmus – ji paskelbė dviejų valstybių vadovų pokalbio stenogramą, patį skundą, taip pat šį skundą gavusio žvalgybos tarnybų generalinio inspektoriaus Michaelo Atkinsono laišką. „Baltieji rūmai man nedavė nurodymo slėpti informaciją“, – pabrėžė J. Maguire`as, kuris oficialiai laikomas visų 16 Amerikos žvalgybos žinybų koordinatoriumi.
 
Jis taip pat pareiškė esąs įsitikinęs, jog skundą parašęs žvalgybos darbuotojas galės ramiai ir be spaudimo iš šalies liudyti kongresmenams per klausymus.
 
Pranešimai, jog Baltųjų rūmų šeimininkas, telefonu kalbėdamasis su V. Zelenskiu, grasino nutrauksiąs pagalbą Ukrainai, jeigu nebus pradėtas baudžiamasis tyrimas prieš pagrindinį D. Trumpo konkurentą 2020 metais įvyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose Joe Bideną ir jo sūnų Hunterį, kuris turėjo reikalų su viena Ukrainos kompanija, sukėlė didelį skandalą Vašingtone.
 
Trečiadienį Baltieji rūmai paskelbė liepos mėnesį įvykusio dviejų šalių lyderių pokalbio stenogramą. Iš penkių puslapių dokumento matyti, kad D. Trumpas ragino V. Zelenskį pradėti tyrimą, kuris galėtų pakenkti jo politiniam priešininkui, demokratų kandidatui į JAV prezidentus J. Bidenui.
 
Informaciojos šaltinis – ELTA
 
2019.09.27; 09:43
print