JAV paskelbė sankcijas Rusijos piliečiams, nulėmusiems Kremliaus kritiko V. Kara-Murzos sulaikymą


Vladimiras Kara Murza, Rusijos opozicionierius

Vašingtonas, kovo 3 d. (ELTA). JAV penktadienį paskelbė sankcijas keletui Rusijos piliečių, susijusių su beveik metus kalinamo Kremliaus kritiko Vladimiro Kara-Murzos sulaikymu, praneša CNN.
 
Nors Vašingtonas jau anksčiau yra pareikalavęs nedelsiant ir besąlygiškai išlaisvinti V. Kara-Murzą, penktadienio sprendimas dėl sankcijų buvo ilgai lauktas. Opozicionierius pernai įvardijo Rusijos prezidento Vladimiro Putino vyriausybę „žudikų režimu“ ir pasisakė prieš dabartinį karą Ukrainoje. Neilgai trukus jis buvo sulaikytas, motyvuojant tariamu nepaklusimu teisėsaugos nurodymams.
 
Remiantis penktadienį paskelbtu JAV valstybės sekretoriaus Antony’io Blinkeno pranešimu, Rusijos „vyriausybė vėliau pareiškė (V. Kara-Murzai) papildomų politiškai motyvuotų kaltinimų ir dabar jam gresia daugiau nei 30 metų kalėjimo“.
 
Kaip pranešama, naujausios JAV sankcijos paskelbtos pagal vadinamąjį Magnickio aktą. Baudžiamosios priemonės, be kita ko, įvestos teisėjai Elenai Anatoljevnai Lenskajai, tyrėjui Andrejui Andrejevičiui Zadačinui ir Danilui Jurjevičiui Michejevui, byloje prieš V. Kara-Murzą liudijusiam Rusijos vyriausybės naudai.
 
V. Kara-Murza yra žinomas V. Putino kritikas. Politikas ir žurnalistas per plauką liko gyvas po dviejų mįslingų apnuodijimų, kuriais jis kaltina Rusijos Federalinę saugumo tarnybą (FSB).
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2023.03.04; 07:20
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *