JAV pirmoji ponia pradeda vizitą Afrikoje


JAV pirmoji ponia pradeda vizitą Afrikoje. EPA-ELTA nuotr.

Antradienį į Ganos sostinę Akrą atskridusi JAV pirmoji ponia Melania Trump pradėjo savarankišką vizitą Afrikoje.

Oro uoste M. Trump pasitiko Ganos pirmoji ponia Rebecca Akufo-Addo, būrys geltonas ir mėlynas uniformas vilkinčių vietos moksleivių, būgnininkai ir šokėjai. Naujienų agentūros AFP reporterio teigimu, JAV pirmoji ponia šypsojosi ir atrodė atsipalaidavusi.

Turo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas skatinti JAV tarptautinio vystymosi agentūros (USAID) vykdomas sveikatos priežiūros ir švietimo programas.

Kaip pranešama, M. Trump lankysis keturiose Afrikos šalyse. Siekiant stiprinti diplomatinius santykius, ji taip pat apsilankys Kenijoje, Malavyje ir Egipte. Į Vašingtoną JAV pirmoji ponia sugrįš spalio 7 d.

Afrika pasitinka JAV pirmąją ponią. EPA-ELTA nuotr.

Prieš kelionę M. Trump sakė nekantriai laukianti apsilankymo „keturiose nuostabiose ir labai skirtingose Afrikos šalyse“.

„Ją domina Afrika, nes ji niekada anksčiau nesilankė joje ir žino, kad kiekviena šalis turės unikalią savo istoriją ir kultūrą“, – sakė M. Trump komunikacijos direktorė Stephanie Grisham.

Likus savaitei iki žmonos turo JAV prezidentas Donaldas Trumpas reporteriams sakė: „Mes abu mylime Afriką. Ji tokia nuostabi. Pati gražiausia pasaulio dalis daugeliu atžvilgiu“.

Tokie D. Trumpo komentarai nesutampa su tuo, ką apie Afriką prezidentas sakė anksčiau. Vasarį JAV prezidentui tariamai pavadinus kai kurias Afrikos šalis „purvinomis skylėmis“, kilo ginčas. Prezidentas buvo apkaltintas rasizmu, o Afrikos Sąjunga prašė prezidento atsiprašyti už savo komentarus.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.03; 08:25

print