JAV pirmoji ponia Rumunijoje susitiko su pabėgėliais iš Ukrainos


JAV pirmoji ponia Jill Biden. EPA – ELTA foto

Bukareštas, gegužės 7 d. (AFP-ELTA). Šeštadienį JAV pirmoji ponia Jill Biden Rumunijoje susitiko su pabėgėliais iš karo draskomos Ukrainos.
 
„Jūs esate nepaprastai stiprūs, – išklausiusi motinų ir vaikų istorijas apie tai, kaip jiems teko bėgti nuo Rusijos invazijos, teigė J. Biden. – Mes išvien su jumis, tikiuosi, kad tai žinote.“
 
Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, nuo karo pradžios iš Ukrainos į Rumuniją jau pabėgo daugiau kaip 810 tūkst. žmonių. Daugelis jų iš čia pasitraukė į kitas šalis. Skaičiuojama, kad Rumunijoje pasiliko apie 80 tūkst. ukrainiečių, pusė jų – vaikai.
 
J. Biden šiuo metu su trijų dienų vizitu lankosi regione. Taip Vašingtonas siekia toliau rodyti savo paramą Ukrainai ir jos kaimyninėms šalims, kurios padeda ukrainiečiams pabėgėliams. JAV pirmoji ponia penktadienį Rumunijoje susitiko su ten dislokuotais JAV kariais, o sekmadienį vyks į Slovakiją, kur taip pat susitiks su pabėgėliais, pagalbos teikimo organizacijų darbuotojais ir vietos gyventojais.
 
Prieš savaitę su neanonsuotu vizitu Ukrainoje lankėsi JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi. Čia ji susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.
 
Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros (UNHCR) duomenimis, nuo karo pradžios vasario 24-ąją iš Ukrainos jau pasitraukė beveik 5,5 mln. žmonių. Iš jų 3 mln. išvyko į Lenkiją, 817 tūkst. – į Rumuniją, o dar beveik 372 tūkst. pasitraukė į Slovakiją.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.05.08; 07:55
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.