JAV prekybos sekretorius parduoda akcijas su Kremliaus aplinka siejamoje įmonėje


JAV prekybos sekretorius Vilburas Rosas (Wilbur Ross) pardavė akcijas kompanijoje „Diamond S Shipping“ bei šiuo metu pardavinėja savo dalį kitoje bendrovėje – „Navigator Holdings“, teigia prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) administracijos atstovai. Apie tai rašo „Reuters“.

V. Rosas po savo patvirtinimo prekybos sekretoriumi vasarį žadėjo išlaikyti akcijų dalį kompanijoje.

Tačiau po „Paradise Papers“ nutekėjusių dokumentų tyrimo sekmadienį V. Rosas sulaukė vis didesnio spaudimo. Tyrimas parodė, kad vienas didžiausių „Navigator Holdings“ klientų yra dujų kompanija „Sibur“, tarp kurios savininkų yra artimos Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkos žmonių.

„Jis pradėjo pardavinėti savo akcijas dar gegužę. Procesas artėja prie pabaigos“, – sakė neįvardintas D. Trampo administracijos pareigūnas.

Pasak birželio 20 d. deklaracijos, V. Rosas pardavė mažą dalį „Navigator Holdings“ akcijų už sumą tarp 15 ir 50 tūkst. dolerių.

Iki tapimo politiku investuotoju buvęs milijardierius V. Rosas per savo patvirtinimo posėdį sausį JAV senatoriams teigė, kad akcijų išlaikymas laivybos srityje interesų konflikto nesukels. JAV vandenynų laivybą prižiūri Federalinė laivybos komisija, kuri yra nepriklausoma agentūra.

Prekybos sekretorius pirmadienį pažymėjo, kad jis neturi nieko bendro su „Sibur“ bei niekada nebuvo susitikęs su bendrovės savininkais. Tarp šią įmonę valdančių žmonių yra V. Putino žentas Kirilas Šamalovas bei kitas prezidento aplinkos žmogus Genadijus Timčenka, esantis tarp asmenų, kuriems taikomos JAV Iždo departamento sankcijos.

Be to, ankstesniuose interviu V. Rosas ne kartą tikino, kad jis yra deklaravęs visą savo turtą „Navigator Holdings“ bendrovėje ir pagal taisykles.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.09; 03:00

print