JAV prezidentas: transseksualai negali tarnauti JAV kariuomenėje


Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) pareiškė, kad transseksualūs žmonės negali tarnauti šalies kariuomenėje, informuoja BBC.

Socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje JAV lyderis rašė konsultavęsis su kariniais ekspertais ir užsiminė apie didžiules medicinos išlaidas ir trikdžius, susijusius su transseksualų tarnavimu kariuomenėje.

Pernai metais D. Trampo pirmtako Barako Obamos (Barack Obama) administracija nusprendė leisti transseksualiems asmenims atvirai tarnauti kariuomenėje. Tačiau birželį gynybos sekretorius Džeimsas Matisas (James Mattis) susitarė šešiems mėnesiams atidėti B. Obamos administracijos planą į tarnybą šaukti transseksualius žmones.

„Twitter“ paskyroje D. Trampas rašė: „Pasikonsultavęs su savo generolais ir kariniais ekspertais, informuoju, kad Jungtinių Valstijų vyriausybė nepriims ir neleis transseksualiems asmenims tarnauti JAV kariuomenėje. Mūsų kariuomenė privalo sutelkti dėmesį į lemiamą ir nenugalimą pergalę ir negali būti užkrauta milžiniškų medicinos išlaidų ir trikdžių, kuriuos kariuomenėje sukeltų transseksualai, našta“.

Šie JAV vadovo pranešimai skiriasi nuo rinkiminės kampanijos metu prieš pernai metais vykusius JAV prezidento rinkimus reikšta parama LGBT teisėms. Tada D. Trampas sakė: „Kovosiu už jus“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.07.28; 00:15

print