JAV Senatas balsavo už Bretto Kavanaugh skyrimą Aukščiausiojo teismo teisėju


JAV Senatas balsavo už Bretto Kavanaugh skyrimą Aukščiausiojo teismo teisėju. Jame nuo šiol bus 5 konservatyvių pažiūrų teisėjai ir 4 – ne. Kai kurie amerikiečiai nerimauja dėl to, kaip tai paveiks abortų ir ginklų kontrolės teisinį reguliavimą, informuoja „Deutsche Welle“.

Už B. Kavanaugh paskyrimą balsavo 50, o prieš – 48 senatoriai. Dauguma respublikonų balsavo už, o demokratų – prieš. Vienas respublikonas, Montanos valstijos atstovas Steve’as Daines’as, praleido posėdį dėl šeimos reikalų.

JAV viceprezidentui Mike’ui Pence’ui salėje teko raminti aistras, nes įsiveržę protestuotojai per balsavimą skandavo „gėda“.

Anksčiau šeštadienį prie JAV Kapitolijaus susirinkę žmonės skandavo „išbalsuokite juos lauk“, o pareigūnai nusivedė kai kuriuos protestuotojus, bandžiusius prasiveržti pro policijos užkardą.

B. Kavanaugh paskyrimo procesą temdė daugybė kaltinimų netinkamu seksualiniu elgesiu, ypač daktarės Christine Blasey Ford atvejis, kuri Senatui liudijo apie tai, kad 1982 m. M. Kavanaugh vakarėlio metu ją laikė prispaudęs ir uždengęs burną, kad šį neklyktų.

Tačiau Federalinis tyrimų biuras (FTB) septynis kartus tikrino teisėjui mestus kaltinimus, bet jų patvirtinti negalėjo.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.10.07; 10:11

print