JAV senatorius T. Cruzas: diplomatiniais būdais sustabdyti „Nord Stream 2“ nebeįmanoma


JAV respublikonų senatorius Tedas Cruzas paragino šalies vyriausybę imtis realių veiksmų stabdant Rusijos dujotiekį „Nord Stream 2“, nes, tikino jis, diplomatiniai būdai šioje situacijoje nebeveikia.
 
Apie tai T. Cruzas kalbėjo JAV valstybės vicesekretoriaus Davido Hale’o klausymuose Senate, praneša T. Cruzo spaudos biuras.
 
„Leiskite man jums perduoti labai aiškią žinią. Laikas čia yra svarbiausias. Strategija, kuri sako „bandykime diplomatinius būdus“, šiuo metu nieko nepadarys. Tokia strategija tik lems dujotiekio „Nord Stream 2“ užbaigimą, (Rusijos prezidentas Vladimiras) Putinas gaus milijardus dolerių, o Europa taps dar labiau energetiškai priklausoma nuo Rusijos. Tai susilpnins Jungtinių Valstijų pozicijas pasaulyje“, – pareiškė T. Cruzas.
 
Pasak jo, JAV prezidento Donaldo Trumpo vyriausybė dar gali sustabdyti šio dujotiekio projekto įgyvendinimą.
 
„Ši administracija dar gali jį sustabdyti, tačiau yra daug inercijos. Buvo susitikimų, tačiau buvo ir biurokratizmo, ypač, iš Iždo departamento, kuris atsisako pasinaudoti aiškiais įstatymo nustatytais įgaliojimais (įvesti sankcijas. – ELTA), kurie gali sustabdyti šį dujotiekį. Noriu labai aiškiai pasakyti – jei dujotiekis bus užbaigtas, tai bus šios administracijos narių kaltė, kurie sėdėjo ir nesinaudojo realiais įgaliojimais“, – teigė T. Cruzas.
 
Senatoriaus teigimu, šalies vyriausybė turi visišką Kongreso paramą, todėl esą būtina imtis veiksmų prieš „Nord Stream 2“.
 
„Turite visišką abiejų partijų paramą Kongrese. Tai akivaizdu. Dujotiekio sustabdymas būtų didelė užsienio politikos pergalė, o vienintelis dalykas, kuris leistų šiam dujotiekiui veikti, yra biurokratų inercija“, – sakė T. Cruzas.
 
Iš dviejų 1230 km ilgio gijų sudarytas dujotiekis „Nord Stream 2“ yra tiesiamas Baltijos jūra. Vamzdynas sujungs Rusiją ir Vokietiją, o bendras dujotiekio pralaidumas siekia 55 mlrd. kub. m dujų per metus.
 
Pasak Maskvos, Rusiją ir Vokietiją sujungsiantis dujotiekis „Nord Stream 2“ pradės veikti kitų metų viduryje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.04; 10:10
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.