JAV smerkia karines Armėnijos iniciatyvas


JAV valstybės departamentas smerkia Armėniją, karinėje srityje bendradarbiaujančią su Rusija. Apie oficialiojo Vašingtono nepasitenkinimą Armėnijos veiksmais informavo Aysor.am, išplatinusi JAV ambasados Jerevane komentarą.

JAV valstybės departamentas teigia suprantantis, jog esama trečiųjų šalių, kurios norėtų aktyviai dalyvauti teikiant humanitarinę pagalbą Sirijai. Tačiau JAV kritikuoja trečiųjų šalių bendradarbiavimą su Sirijos armija tiek gelbstint civilius asmenis, tiek atliekant specifines karines užduotis. Oficialusis Vašingtonas taip pat nepalaiko Armėnijos ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų bendradarbiavimo Sirijos teritorijoje.

Kodėl tokia griežta Amerikos nuostata? JAV mano, kad būtent Rusijos parama Sirijos prezidentui Bašarui Asadui ir sukėlė humanitarinę katastrofą Sirijoje. Be to, amerikiečių manymu, Rusija iki šiol visomis išgalėmis talkina žiauriam B.Asado režimui.

„Sputnik – Armėnija“ pažymi, kad Armėnijos gynybos ministras Davidas Tonojanas yra viešai užsiminęs, jog armėnų kariškiai pasiruošę aktyviai dalyvauti kariniuose veiksmuose Sirijoje. „Jeigu bus reikalinga, kad karinėse operacijose Sirijoje dalyvautų ir Armėnijos kariai, mes taip ir padarysime, tik, žinoma, griežtai laikydamiesi įstatymų“. Toks buvo Armėnijos gynybos ministro paaiškinimas.

Belieka priminti, kad dar 2018-ųjų pabaigoje (rugsėjis) Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Armėnijos premjero Nikolos Pašiniano susitikimo metu buo oficialiai pareikšta, jog oficialusis Jerevanas į Siriją artimiausiu metu siųs grupę savo išminuotojų bei karinių medikų, lygidų apsaugos būrio.

Manoma, kad karinis Armėnijos kontingentas, kurį siųs ar jau nusiuntė į Siriją, nebus itin skaitlingas – apie šimtą žmonių.

Slaptai.lt informacija

2019.02.14; 08:00

print